| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna, ieri am avut parul prins iar cand l-am desfacut a inceput sa ma doara scalpul in zona in care era prins, l-am spalat dar tot la fel si acum inca ma doare, nici nu il pot pieptana, de ce si ce pot face sa treaca?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

L-ai strans prea tare. Va trece de la sine daca nu il mai strangi.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca ai parul des si lung, asa se intampla pentru ca pielea scalpului este solicitata.Eu nu mi l-am mai prins in coada, sus, de ani de zile, din acelasi motiv. Poti face masaj si va trece de la sine, curand. Tine de par daca folosesti pieptan, iar in felul acesta previi si ruperea.Plus, trebuie sa incepi de la varfuri si apoi tot urci, nu de la radacina.

| Xox0 a răspuns:

Ai facut o usoara trauma scalpului. Poti doar sa astepti sa treaca. Nu-l mai strange asa tare pe viitor

| Denis67 a răspuns:

Încearcă sa folosești elastice din acelea din satin, mari, acelea de pilda sunt cele mai ok in cazul în care nu suporți parul foarte strans

| Maria7689 a răspuns:

Mmm nu poti face nimic trece de la sine happy

| RubenCrina a răspuns:

Am avut acesta problema pentru ca îmi strângeam parul foarte rău în elastic ma durea și capul nu doar scalpul îți pot spune sa lași sa treacă de la sine și să începi să-l prinzi mai lejer.