| Sol27 a întrebat:

Buna am o problema foarte mare cu cearcanele sunt ereditare le-am mostenit de la mama dar nu stiu cum sa scap de ele sau cel putin sa le maschez parca as avea o mica punguta sub ochi de culoare mov o culoare spre mov in orice caz

ce sa fac ce sa folosesc?

daca se poate sa postati si preturile:*

>fundabig grin

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Maschează cu un anticearcăn, de preferat o culoare deschisă (roz pal). Îl aplici peste fondul de ten.
Testează în magazinele de specialitate, este maxim 10 ron.
Dimineața înainte de machiaj poți aplica cuburi de gheață sau comprese foarte reci.
Pa, pa.

| Miki_2654 a răspuns:

Exista un tub mic (ca la gloss) cu o solutie cu care iti dai si iti mascheaza cearcanele fff bine dar nu rezista decat 10 ore sau cam asa ceva.de preturi nu stiu.si nici unde il gasesti nu pot sa-ti zic cu siguranta.incerca si tu pe la avon, orifflame sau alte firme de cosmetice. sper ca te-am ajutat

| mary22_1344 a răspuns:

Cu toate ca cearcanele pot sa dispara definitiv doar cu ajutorul unui specialist, eu te sfatui sa folosesti coaja de cartof. Deci fierbi un cartof ( sa nu fie bine fiert, doar putin cit se inmoaie coaja ) apoi pui cite o bucata de coaja sub ochi stand asa 10-15 min relaxata. Continui asa 7 zile, iar 2 zile din din acestea ( nu la rand) dupa ce iti scoti cojile, umezesti aceasta zona cu suc de lamaie (pielea devine de o culoare mai deschisa). Incearca si sper sa-ti reuseasca, pentru ca intr-adevar da roade!winkingwinkingwinking