| SarahInFuture a întrebat:

Am o problema foarte mare! Vreau un sfat! Am 13 ani si cand eram mica nu prea imi placea sa ma spal pe dinti(îh,stiu),dar de mai mult timp o fac,dar uneori uit s.o fac, sau sunt prea obosita... De curand simt ca mi se misca un dinte de jos (dinte de otel) si gingia e mai retrasa in jos decat ar trebui sa fie (doar la dintele ala)... Ce credeti despre asta?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca ai gingivita ori paradontoza si trebuie sa mergi al un dentist, ca problmea netratata duce la clatinarea mai multor dinti si eventual, pierderea lor.

| BIoody a răspuns:

Sara in Viitor, nu stiu draga dar e ciudat dar pari draguta big grin

| Cortex a răspuns:

Felicitari,esti foarte norocoasa! Inca ai timp sa remediezi problema daca e vorba de o problema.Alti oameni se trezesc tarziu cu infectii urate care afecteaza foarte grav spatele si creierul.Cu cat de repede vei merge la o consultatie la stomatolog cu atat va fi mai bine, doar el e in masura sa-ti spuna ce e de facut.

| JackGuy a răspuns:

Că trebuie să mergi la o consultație la dentist care e cel mai în măsură să-ți spună care sunt problemele şi ce opțiuni de tratament ai.