| Ella1234444 a întrebat:

Buna, am o problema, sunt din Iasi si acum un an am cumparat o pereche de adidasi superstar marimea 39 de la magazinul Adidas si am dat 500 de lei. Problema e ca mi-am dat seama abia acum ca sunt mari si imi trebuie marimea 38, stie cineva un site unde pot posta acest anunt sa fac schimb cu cineva care are marimea 38? La magazin nu am intrebat inca pentru ca nu mai gasesc bonul si nu cred ca o sa ii accepte avand in vedere ca au fost purtati ( nu i-am purtat asa des pentru ca sunt cam mari), funda.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Problema o poti rezolva simplu:
Tai cu foarfeca o bucata de burete (dintr-acela de bucatarie) si bagi inauntru in varful pantofului.
Buretele va completa diferenta de marime si te va si proteja daca dai in ceva tare cu varful piciorului.
Cand ai reusit sa ajustezi bine, poti pune cateva picaturi de prenadez pe burete sa se lipeasca de interiorul pantofilor. Astfel nu se vor misca, vor ramane in locul unde l-ai prins.
Prenadezul se va putea dezlipi relativ usor, la nevoie.

| Ella1234444 explică (pentru Bula):

Multumesc de idee dar se vede ca is prea mari.

| Bula a răspuns (pentru Ella1234444):

Daca mai esti in crestere, atunci pastreaza le pentru "la anul".
Daca nu, atunci fa le cadou sau vinde-le (daca gasesti cumparator).

| darrio2007 a răspuns:

Cand i-ai cumparat nu i-ai probat?

| Ella1234444 explică (pentru darrio2007):

Ba da doar ca nu mi am dat seama ca erau asa mari ma gandeam ca o sa mai creasca piciorul dar vad ca m-am inselat

| Simpatic a răspuns:

E cam greu sa mai vinzi o pereche de adidasi care totusi au fost purtati chiar si de 1-2 ori.
Poti pune anunt pe olx.ro pentru orice eventualitate, eu zic sa ii pui ca si vanzare cu un pret micut ca sa iei un ban pe ei, adica nu te astepta sa primesti 350 de lei...
Cu banii obtinuti iti cumperi o pereche noua sau mai pui diferenta pentru o pereche noua.
Pe viitor esti atenta si numai iei numere mai mari ca poate cresc, ca poate se lasa etc

| Violleta2022 a răspuns:

Returnarea la magazin se face in maxim 30 de zile, dupa cumpararea produsului, cu bonul de cumparare si in aceeasi stare imaculata in care i-ai cumparat.
O incaltaminte purtata, nu poate fii niciodata returnata magazinului!

Singurul lucru pe care-l poti face acum, este sa incerci sa-i vinzi la prieteni sau colegi, prin intermediul FaceBookului tau, sau pe un site de vanzari ca olx.ro si okazii.ro

| Andreeush a răspuns:

Înapoi nu poți să îi dai pentru că i-ai purtat și a trecut totuși cam mult timp de atunci, un an mai exact.
Nici dacă aveai bonul nu ții mai primea înapoi.
Încearcă să faci schimb cu cineva din anturajul tău sau să îi vinzi cuiva pentru a recupera măcar jumate din bani.

| Panamax a răspuns:

Adidasii i-ai purtat la nunta sau la cununia civila?