| AidaAmaranta a întrebat:

Buna!happy

Am o rochie maronie, cu ce culoare se potriveste ( ca si pantof) cu un albastru spre verde, merge? THX

Răspuns Câştigător
| gabriella_1970 a răspuns:

Din moment ce rochia este intr-o culoare uni, poti purta aproape orice culoare la pantof. Cel mai bine s-ar potrivi un rosu mai inchis, dar poti purta cu incredere si albastru spre verde. Ai grija la accesorii! Nu incarca tinuta.Trebuie sa fie simplu si de efect.Mult succes!

3 răspunsuri:
| αℓγήα ツ a răspuns:

Acea noanta se unmeste turquoise
maro`:-? paii sa ne gandim
ar merge si cu pantofi turquoise, sau unii albastru-indigo ceva tipator care sa atraga privirea[asa vad eu:))]
http://www.google.ro/......tp?/imgres ic:specific, isc:teal&itbs=1&iact=hc&vpx=335&vpy=300&dur=1563&hovh=194&hovw=259&tx=111&ty=95&ei=zMh0TJL3F5qX4gb39o3hBQ&oei=zMh0TJL3F5qX4gb39o3hBQ&esq=1&page=1&ndsp=24&ved=1t:429, r:7, s:0
sau
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:0
am multe idei dar nu gasesc poze:))

| music4ever a răspuns:

In principiu, daca te preocupa exclusiv asortarea cromatica si doresti sa te incadrezi in trendurile acestei toamne, nu iti recomand sa combini accesorii aurii la o rochie maro-roscat si in nici un caz la una maro-cenusiu.

as zice un verdebig grin

| gheorghita a răspuns:

Dupa parerea mea nu se protriveste, alege dintre culorile astea : negru alb maro. Si i-ati ceva accesorii care sa se potriveasca cu papucii.