| FuNdITaPeNtRuMiNe a întrebat:

Am o rochie neagra mulata pe corp, mini, fara bretele cu un bolero negru si pantofi negrii cu toc intreg, culoare ochiilor albastrii am parul mediu taiat in bob trendy, de culoare maro, si as avea o intrebare cum ar trebui sa ma machiez si cum sa imi fac unghiile?

17 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna dă te cu ojă roz la mîini și la picioare, vei arăta superb.Pantofii ce toc au?

| FuNdITaPeNtRuMiNe explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pantofi au toc inalt, toc intreg

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru FuNdITaPeNtRuMiNe):

Vei fi super elegantă, dar de la tocuri înalte te vor durea picioarele, și vei avea nevoie de masaj, î ți place masajul?

| FuNdITaPeNtRuMiNe explică (pentru CristiDinBucuresti):

Desigur

| FuNdITaPeNtRuMiNe explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ador masajul

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru FuNdITaPeNtRuMiNe):

Scuze de unde esti?

| FuNdITaPeNtRuMiNe explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cluj, tu?

| FuNdITaPeNtRuMiNe explică (pentru CristiDinBucuresti):

Aa tu din Bucuresti, cati ani ai?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru FuNdITaPeNtRuMiNe):

Dar tu?

| FuNdITaPeNtRuMiNe explică (pentru CristiDinBucuresti):

Spune-mi, de ce nu imi spui?

| alerxandra a răspuns:

Daca ti-ai pune un colier rosu ar merge foarte bine un machiaj care sa porneasca de la negru si sa ajunga la un rosu aprins iar unghiile tot la fel un rosu poate cu ceva floricele negre.

| JamilaGizeh a răspuns:

Http://www.fetelespun.ro/articole/machiaj-pentru-ochi-albastri/

Daca ai ochii albastri nu trebuie sa alegi o culoare pentru machiaj doar pentru ca acea culoare este preferata ta sau pentru ca se potriveste cu un anume accesoriu vestimentar.
Alege culorile care vor accentua nuanta naturala a ochilor tai si care ii vor scoate in evidenta.
Exista cateva culori care par a fi facute pentru machiajul ochilor albastri : roz, violet, auriu, maro, argintiu. Gama de culori poate fi usor extinsa; totul tine de imaginatie.

http://www.frumusele.ro/......albastri/7

http://www.makeupgeek.com/tutorials/makeup-for-blue-eyes/

http://www.google.ro/......tp?/imgres r:1, s:0, i:65&tx=48&ty=54

Atata timp cat te imbraci in negru poti alege orice culoare de oja, dar de preferat sa fie mai deschisa.

| Deedeek a răspuns:

Cu greulaughing

| helen45132 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=1Wrl29rBG2A&feature=fvwrel
ceva stralucitor te va pune in evidenta
http://www.youtube.com/watch?v=p05QLmR3fzw&feature=related cat despre unghii s-ar potrivi ceva alb cu negru si o pietricica, vei arata super, bafta!

| helen45132 a răspuns:

Manichiura ar fi bine sa fie in stil francez si mai jos deja desene ori ce doresti, pentru ceea ce mi-ai descris eu cred ca se va potrivi asta

| byby_6933 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa fie o pata de culoare, deoarece esti toata imbracata in negru happy