| assi a întrebat:

am o roseata discreta a pieli in zona obrajilor si as vrea daca stiti vreun remediu naturist happy funda:*

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca crema hidratanta de la aslavital cu argila

| William a răspuns:

Incearca sa freci niste iedera sau niste urzica pe obraji, in zona unde ai roasta.

| crissa20 a răspuns:

Buna, cred ca tu ai o mica iritare a pielii, asa ca iti sugerez sa incerci crema de galbenele si ceaiul de musetel!
Cu ceai de musetel te speli dimineata si seara, iar cu crema de galbenele te dai dupa spalare, pana dispare complet roseata! a...si era sa uit renunta la cosmeticele pe care le foloseai in mod frecvent pana dispare roseata! Bafta!

| Farmec a răspuns:

Pentru a scapa de roseata recomandam crema anticuperozica calmanta din gama Gerovital H3 Evolution: http://www.farmec.ro/produse/ten/crema-anticuperozica-calmanta-40.html

| docfunny a răspuns:

Roseata ta poate fi un inceput de cuperoza, pe care iti recomand sa o tratezi cu produse farmaceutice nu naturiste. Cel mai bine ar fi sa iti faci o consultatie la dermatolog, iar el sa-ti recomande exact tipul de tratament pe care trebuie sa-l urmezi.