| anonim_4396 a întrebat:

As vrea si eu un remediu naturist pentru a nu mai avea cosuri

Răspuns Câştigător
| nicky a răspuns:

Ceai de urzica dar fara zahar, bea cam o luna si vei vedea ca-ti vor disparea. Bafta.

11 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

De ce neaparat naturist? Mergi la un dematolog bun si-ti va da un tratament complex care s-ar pute sa contina si produse naturiste. Mira

assiris
| assiris a răspuns:

Cel mai bine du-te la un medic sa te analizeze si sa-ti puna un diagnostic precis si sa-ti faca o schema de tratament. Problema cosurilor nu se rezolva cu leacuri date de unul sau altul dat fiind ca poate avea cauze multiple. NU te juca, poti sa-ti distrugi tenul.

Bula
| Bula a răspuns:

Mananca drojdie proaspat! Cate o bucata cat o nuca, saptamanal 1-3 ori. Poti indulci un pic cu zahar.

| Crissa_4407 a răspuns:

Spalate cu sapun obisnuit deoarece usuca cosurile.100%nu o sa mai ai incearca si ai sa vezi asa am scapat si eu d elewinking

| 31ea a răspuns:

Mie pe la 13 ani mi-au aparut acneea si mama nu m-a dus la medic am fost la cosmetica si find copil mi-a spus sa fac masca cu ceeai de musetel si tarata de grau amestecate si faci masca an fiecare zi 20 minute si te clatesti tot cu ceeai de musetel, la mine a mers a fost ok dar acum iau aparut si fetitei mele am ancercat dar na functionat eu dupa 2 saptamana am fost curata pe fata ancearca si tu

| 31ea a răspuns:

Mie pe la 13 ani miau aparut acneea si mama nu ma dus la medic am fost la cosmetica si find copil mia spus sa fac masca cu ceeai de musetel si tarata de grau amestecate si faci masca an fiecare zi 20 minute si te clatesti tot cu ceeai de musetel ,la mine a mers a fost ok dar acum iau aparut si fetitei mele am ancercat dar na functionat eu dupa 2 sapt am fost curata pe fata ancearca si tu

| gaby_6466 a răspuns:

Clerasil se gaseste pentru tot si e super bun

| Vyio a răspuns:

Masca cu argila si cura de argila pe plan intern. Pliculetele sunt destul de ieftine si gasesti pe cutie sau pe plic modul de administrare si durata.
Un alt remediu ar fi baia de abur( musetel, galbenele, trei frati patati) si o exfoliere foarte usoara a tenului( tenul acneic e foarte, foarte sensibil).
Sau...vezi ca in farmacii a aparut Acneon. Sunt niste pastilute mici, verzi, naturale, costa in jur de 50 de lei. Destul de scump, insa sunt incercate de mine si au dat rezultat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Argila rosie si namol, produse cosmetice de la marea moarta, evita ciocolata, cola, grasimile si painea alba

| alinutzaa2009 a răspuns:

Nu e naturist, dar iti recomand Normaderm - Lotiune tonica care se foloseste dupa fiecare demachiere.

| DiiaBiia a răspuns:

Pentru a scapa de cosuri poti folosi urmatoarele tratamente naturiste: ♥♥
1) Spalate bine pe fata cu apa si lasa apa sa se usuce ( Nu STERGE cu prosopul), apoi ia o feliuta de lamaie tamponandu-ti fata cu ea... Stai in jur de 15 - 20 min. ( o sa te manance pentru ca se vor vindeca), poti sa stai toata noaptea. Apoi spala-ti bine fata, sterge-o cu un prosop moale
2) Pentru cosurile negre poti face o mini potiune poti amesteca tarate cu apa, lamaie (cateva picaturi) si miere apoi ia un betisor de la inghetata si da-ti pe unde ai cosurile negre ( obraji/ nas)
♥♥♥ Sper ca te-am ajutat ☻ Sper ca alta data sa nu te mai grabesti sa dai fundita ☻ ☺ :*