| TsSoFoOLiTa a întrebat:

Am o verisoara care ar vrea sa se faca designer de moda. Ce ar trebui sa stie? ( ma refer la materii...ce licue/facultate trebuie sa faca)? Fundita love struck

Răspuns Câştigător
| roxkiss a răspuns:

Pai prima sa deseneze sa aiba o scoala de arte, apoi o uneversitate specializata pe asta ..si poate pleca ca modelier ..este modelier de hane, apartamente.

1 răspuns:
| Elvina a răspuns:

La un liceu de arta, iar la facultate nu prea sunt speciale pentru designer in Romania. Trebuie sa se intereseze pe net. Bafta!