| maggie18 a întrebat:

am o vesnica problema cand vine vorba de incaltaminte, ori nu gasesc ceva pe marimea mea ori cand gasesc si ii cumpar a doua zi nu mai sunt buni.Am 2 perechi de pantofi care sunt largi (cand i am cumparat erau atat de bunisad ) si intrebarea e urmatoarea: pot sa fac ceva sa nu mi mai iasa piciorul din ei?

Răspuns Câştigător
| di3tri a răspuns:

Rantzurile mi se par cea mai eleganta si mai sigura solutie in cazul unor pantofi nitel cam mari. pe langa faptul ca iti rezolva problema masurii mari, te poti descalta oriunde, fara probleme.

se gasesc de cumparat branturi ("talpici") frumos finisate, care se pot decupa pe margini, in asa fel incat sa se potriveasca perfect in orice fel de pantofi.

de asemenea, exista o sumedenie de tipuri de branturi, mai moi, mai subtiri, mai groase, antiperspirante etc etc etc...

in principiu, poti cumpara branturi din orice farmacie care vinde produse Scholl (o marca specializata in produse pentru ingrijirea picioarelor).

eu am avut o problema asemanatoare cu niste ghetute comandate pe net - doar ca imi erau cam fixe. le-am dezlipit branturile originale si le-am inlocuit cu unele mai subtiri, si a fost mai mult decat perfect. happy

1 răspuns:
| iFollowRivers a răspuns:

Orice pantof se lasa dupa prima utilizare...incearca sa probezi o marime mai mica, sau intreaba vanzatoarea daca respectivul papuc se lasa sau nu.