| monicaanton a întrebat:

Am parul brunet natural si as vrea sa il decolorez putin. Am inteles ca sunt diferite tratamente cu ulei de masline, miere, etc. Sunt eficiente? Nu va ganditi ca vreau sa devin blonda, vreau doar sa il mai deschid.

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Uleiul de masline nu ajuta cu nimic in deschiderea culorii, doar hidrateaza parul.
Pentru deschiderea culorii poti incerca musetelul. Iti trebuie 200 de grame de flori de musetel proaspete pe care sa le pui in 2 litri de apa. Fierbi apa pana ajunge la jumate iar apoi iti imbibi parul (care trebuie sa fie curat) in ceaiul obtinut. Apoi trebuie sa il usuci si il uzi din nou cu ceaiul. Poti repeta operatiunea pana ajungi la efectul dorit iar apoi clatesti parul cu apa normala. Multa bafta!

3 răspunsuri:
| SexyFrumushika a răspuns:

O verisoara de a mea a incercat si da ajuta destul de mult.insa nu in totalitate. daca vrei un rezulat mare trebuie sa stai nevopita ceva timp si se va decolora in timp.acum vara mea e tare fericita a redevenit la satenul ei deschis de la negrul acela intens.pup

| MissJJ a răspuns:

Sunt cele mai bune mastile homemade, cea cu ulei de masline il hraneste si ii ofera un aspect lucios parului tau.Depinde si de tipul de par.

| monicaanton explică:

Nu ma vopsesc, tocmai de aia aleg remedii naturiste