| DeepInsideInMyMind a întrebat:

Sunt roscata si as vrea sa fiu blonda. Cum as putea sa ma decolorez acasa,natural, fara sa imi ard parul?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu chiar iti doresti sa ai parul blond eu zic sa mergi la un salon profesional pentru un decapj/decolorare si vopsire. Dupa mine mai bine investesti pentru un rezultat perfect si dupa intretii acasa decat sa te chinui tu sa ajungi la nuanta dorita.

Iti poti decolora parul, natural, cu miere dar dureaza foarte mult procedeul si trebuie repetat de multe ori iar rezultatul nu este wow.
http://lifepassionandbeauty.blogspot.ro/......ui-cu.html

Daca ai fost vopsita blonda si ai aplicat roscat poti sa folosesti din DM color remover b4 ( eu parca am dat 80 de lei sau ceva de genul pe el ) dar trebuie sa fi sigura ca mai ai portiunea de blond pe dedesubt. Poti cauta poze si videoclipuri sa vezi poze inainte si dupa folosirea lui. Eu am ramas surprinsa pentru ca am ajuns fix la nuanta de blond pe care o aveam acum 3 ani. Daca o folosesti trebuie sa ai grija sa iti verifici mereu parul ca sa nu se deschida parul prea mult, depinde si de ce-ti doresti tu.

| anastasia500 a răspuns:

Te poti vopsi, dar blondul acela nu o sa se vada chiar perfect! Poti cere sfatul coafezei tale daca vrei! Te pup si sper sa gasesti o solutie!