| anonim_4396 a întrebat:

Am parul extrem de despicat la varfuri. E ca sarma. Ce sa-i fac sa fie mai moale? Nu as vrea sa-l tai pentru ca vreau sa-l las sa creasca. Folosesc ulei de ricin si petrol. Alte solutii?

8 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Degeaba aplici ulei de ricin si petrol daca la fiecare 5 saptamani nu-ti tai varfurile (nimeni nu zice sa-ti tai mult, 1 cm e de ajuns ). Asta este cea mai buna solutie, in plus parul tau va deveni sanatos. Bafta!

| Camelisa a răspuns:

Nu ai ce face, esti nevoita sa iti tai parul, daca nu o faci acum parul tau va avea de suferit!
Da-ti pe par cu ulei de cocos sau daca nu ai poti folosi ulei de masline, te dai atat la radacina cat si la varfuri apoi te speli pe par. Poti repeta asta de 2 ori pe saptamana maxim 3. Daca faci abuz risti ca parul sa se ingrase.Numai bine

| AllyAlly2a a răspuns:

Daca nu vrei ca parul sa se rupa deseori trebuie sa tai varfurile.

| munteanella a răspuns:

Eu folosesc o masca cu placenta de animal. Este foarte buna si nu este costisitoare. Dupa ce o folosesc parul imi este mai moale.happy Se numeste "Crema Midollo si Placenta". Sper sa te ajute!>big grin

| Lavii2000 a răspuns:

Trebuie neaparat sa te tunzi pentru. ca vei ajunge fara prea mult par. va incepe sa se rupa. Ai parul drept?

| anonim_4396 explică (pentru Lavii2000):

Nu, e natural

| Lavii2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca e natural trebuie sa te tunzi pentru ca se va rupe din ce in ce mai mult par.

| Iordachi_Rodica_1990 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti zic, dar parul despicat la virfuri poate fi "tratat" numai prin taiere. Poti folosi doar creme si uleiuri care mascheaza problema, De aceea ar fi ideal ca o data la 3 luni sa taiem firele despicate, pentru a evita efectul de sarma.