| εʟεпα a întrebat:

Am parul foarte subtire si rar, este cumva bun petrolul pentru par ca sa imi fie mai gros? Daca da, atunci spuneti-mi si cum se aplica!

20 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Petrolul nu este bun pentru asa ceva! Este un mit de pe vremea strabunicii! Petrolul este prea agresiv si dauneaza folicului si bulbului pilos (radacina parului )

| Barajag a răspuns:

Iti dai la radacini, lasi sa actioneze o jumatate de ora, apoi iti speli bine parul si aplici un balsam hranitor.Bafta!

| Puppetzz a răspuns:

Petrol in par :o:o:o
sincer. e prima oara cand aud de asta... ai grija sa nu iti iei teapa si sa chelesti :-s

Mai bine incearca niste samponuri, creme...

Succes

| Annye18 a răspuns:

Eu zic ca e mai bun uleiul de masline decat gazul...ca daca ar fi sa folosesti "petrol"nu cred ca ai mai putea baga piaptanul in el.
Deci foloseste o data pe luna ulei de masline virgin...il pui cel putin 4 ore si dupa spalare normala.Sunt sigura ca vei avea rezultate bune. P. S: iti creste si parul mai sanatos!

| florinell a răspuns:

Buna nina, aceasta problema o are si mama mea si vreau sa iti spun ca si ea foloseste petrol...mama face asa:isi unge degetele cu petrol si maseaza radacina, dar fi atenta, foarte putin masezi, apoi tragi degetele prin par pana la varfuri si tot asa, tot parul trebuie sa fie uns, dar nu prea tare, si apoi dupa ce te-ai dat cu petrol iti pui ceva batic sau basma in cap si te legi ca sa nu primeasca aer, dar ai grija sa nu stai prea mult, nu pateste nimic parul daca stai cam mult, dar vei avea o senzatie de usturime la pielea capului, dar tu sa stai doar 10-15 minute cu basmaua, apoi dupa ce dai basmaua jos din cap mai poti sta inca o data atat, si apoi te speli pe cap, simplu si ajuta foarte mult, a, si inca ceva ai grija ca petrolul inchide culoarea parului.Succes,si sa ai un par cat mai frumos!

| Deea_3605 a răspuns:

Cred ca te va ajuta :d
http://tipdeck.com/ro/how-to-make-hair-thicker/
Bafta :*
si nu aplica petrol!
Funda?:>

| AnnaMaariia a răspuns:

Buna
eu de o vreme incoace am parul foarte des...mama mi-a recomandat o crema cu petrol... dau nu stiu cat este de buna deoarece este impotriva caderi parului.asa ca ai mare grija.
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| JHFAK a răspuns:

Iti recomand un sampon pe baza de petrol. In nici un caz petrol pentru ca, cum a spus si alessia, este agresiv si dauneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit petrol de la gerovital, un an de zile, pot spune ca firul de par a fost mai negru si mai gros si mai frumos! In schimb nu e bun daca vrei par mai des, cica uleiul de ricin e bun, nu am avut rabdare sa il testez prea mult timp, dupa ce faceam tratamentul ma dureau radacinile parului cand il intorceam de pe o parte pe alta, eu am parul destul de rar (se vede pielea capului) am folosit daca sti "aparatele" alea pentru masaj la cap, daca scrii pe google iti gaseste, prima data cand te faci cu el e extraordinar, ma rog dupa ce l-am folosit o vreme (5 minute o data la 2-3 zile) am observat ca imi cresc firicele noi, cand il intindeam cu placa ...ramaneau in sus, deci cred ca mai e o speranta sa il refac.
Vreau sa merg la dermatolog, luna asta, cred ca e singurul care ma mai poate ajuta, fara sa cheltui banii pe 100 de produse, poate poate unu isi face efect, consultatia e 50lei, asa ca sa iti faci o idee, daca vrei iti zic continuarea... oricum iti recomand sa faci acelash lucru.

| MadPuss a răspuns:

Am uitat sa adaug, sunt anonima de mai sushee hee
Eu am pus petrolul intr-un recipient cu "pompita" (cum ar fi cel de la sprayul de corp de la avon), si il pulverizam pe par si il pieptanam, numai sa fi atenta, petrolul e mai unsuros si se mai infunda daca nu folosesti o vreme. Il poti curata cu apa calduta.

| MarkoMarko a răspuns:

Petrolul nu este bun.E doar un mit tongue

| NewSummer2013 a răspuns:

Petrolul este foarte bun!

M-am dat cu petrol mult in cap, si dintr-un par rar caruia i se vedeau radacinile si avea "vartejuri" in cap, s-a ajuns la un par superb, lung, des, firul gros, cu reflexii aramii (el la inceput fiind negru inchis) si pot spune ca arata superblove struck toata lumea zicea ca am extensiilove struck

bineinteles, l-am stricat m-ai apoi cu vopseaua, produsele de staylling, etc. Si toate astea din cauza ca nu am mai avut petrol, (petrolul original- nu cel de la magazin) acesta se gaseste foarte greu, de abia pe la sat mai au unii oameni) cel de la magazin nu e bun pentru par, garantez! Cititi pe etichetawinking

| Andrada_Lorraine_1991 a răspuns:

Am folosit petrol pur combinat cu ulei de masline, un ulei cu mai multe proprietati de la locolor, vitamina A, si ulei de ricin.Eu ma dau la radacina, masez foarte bine, il intind si pe lungime si il las sa actioneze cateva ore bune, chiar si o noapte. Face minuni! Folosit de 2 ori pe saptamana, o perioada indelungata, de cel putin 2 luni face diferenta! Fiind vopsit blond parul meu era foarte aspru si expus la rupere si alte probleme.Acum il am foarte des si intarit, a crescut extrem de repede si devine mai usor la pieptanare.Deci miturile cum ca nu ar face bine si i-ar dauna parului sunt excluse.Va recomand!

| Andrada_Lorraine_1991 a răspuns (pentru MarkoMarko):

Fals!

| CalinBerindean a răspuns:

Auziti persoanele care posteaza aici nu stiu nimic despre petrol, petrolul este foarte bun pentru parul subtire si se utilizeaza in felul urmator: dupa ce te speli pe par ( te poti spala cu un sampon hidratant ) se clateste parul cu un capac de petrol ( nu mai mult!) apoi se usca. Acest tratament este de la medic din pacate nu se prea gaseste petrol pentru par, iar altii folosesc doar leacuri care nu ajuta. Deci nu mai spuneti ca nu poate face bine pentru ca ingroase foarte tare parul si ii da o culoare mai puternica.

| cretzulina5291 a răspuns:

Eu am crescut la bunici si nu era saptamana fara sa nu ma dea bunica cu petrol.dar petrol de avion(adica fara alte adaosuri de alte substante)petrol pur...am un par foarte bogat nu pot sa spun ca e foarte gros pentru ca ma vopsesc insa parul nu imi cade si creste foarte repede, trebuie sa te dai doar la radacina nu in cantitate foarte mare..nu iti recomand sa iti din comert. daca ai gasi pe la sat la cineva e mai ok...

| Luminita_Georgiana_1981 a răspuns (pentru cretzulina5291):

Bună Fetelor, Petrol sau gaz lampar? Petrol din ce îmi imaginez eu este pentru altceva.

| Maria_Paula_1999 a răspuns (pentru alessia5158):

Nu este adevarat...petrolul este foarte bun pentru par....il intareste si ii ofera o culoare mai puternica

| Koko_Evve_1997 a răspuns:

Petrolul e f bun.contine mineralele necesare

| hervalerica a răspuns (pentru Barajag):

De unde pot cumpăra și eu acest Petrol pe google Ami da o grămadă și nu stiu care e cea bună