| Bogdan201739 a întrebat:

am parul foarte aspru si gros. Imi sta in toate directile.

Ce as putea face sa fie mai subtire si mai fin?

2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Nimic, asta-i mostenire genetica. Poti folosi cateva picaturi de ulei de masline sau cocos in ultima apa de clatire! Numai bine!

| Ranunculus a răspuns:

Hei! Eu ma confrunt cu problema asta fix pe invers. Parul meu este foaaarte moale si matasos. Ce am observat eu este ca de fiecare data cand imi las samponul mai mult pe par, gen 5-7 minute pana sa il clatesc, aici vorbesc de cea de-a doau aplicare, este mult mai moale decat de obicei. Deci, ai putea sa lasi sampnul sa actioneze mai mult. De asemenea mai sunt niste masti pe care le prepari acasa: galbenus de ou amestecat cu ulei de masline si miere. (la 2 galbenusuri pui 2 linguri de ulei si 2 de miere). Dai si balsam la sfarsit si trebuie sa fie mai fluffy