| Awp_Alex_1990 a întrebat:

Cum pot avea firul de par mai gros? Sunt baiat si am parul foare subtire.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Gasesti o solutie de schimbare a genei. Ai lua si premiul Nobel si ai rezolva toate bolile genetice ale lumii. Vin unii si spun de solutii. Nu exista asa ceva. Cum te nasti, asa ramane.

| Violleta2022 a răspuns:

Firul de par nu se poate ingrosa, este mostenire genetica de la parintii tai. Unul din ei are parul ca si tine si indiferent ce-i faci, mai gros nu-l poti creste.

| Fumiko a răspuns:

Buna,eu cand eram mica mami ma tundea scurt scurt,chiar daca sunt fata,iar acum am parul bogat iar firul e destul de gros in cat nu mi se rupe asa de repede,tu fiind baiat poti sa te tunzi si acum scurt, la cativa mm, pentru ceva timp pana esti multumit de par.
Eu nu ma spal si nu ma spalam cu sampo special, cu sampon simplu, nu am probleme cu samponurile pentru ca mami ma obisnuit cu orice tip de sampon. Sper sa iti fiu de folos.

| Jumbei_Mihai_Catalin_1990 a răspuns:

Trebuie să-l tuzi aproape chel de câteva ori cam 3, 4 ori.

| CristiROGaminG a răspuns (pentru Jumbei_Mihai_Catalin_1990):

Asta faci ca sa ai parul des nu gros

| CristiROGaminG a răspuns:

Exista sampoane.