| windrime a întrebat:

am parul foarte uscat, lipsit de stralucire si nu e fin deloc. Se ingrasa greu, il spal la o saptamana minim. Ce pot sa fac? Imi puteti recomanda niste masti de par, nu conteaza de care, pot sa fie si facute in casa si cumparate de la magazin, numai sa mearga repede.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| IulianaRC a răspuns:

Buna.incearca uleiul de ricin, il gasesti la farmacie costa cam 4 lei. Ajuta forte mult in cazul tau si ajuta la cresterea parului. foloseste-l inainte de fiecare spalare lasandu-l sa actioneze 2 ore.pa pa

| windrime explică (pentru IulianaRC):

Am uitat ca parul meu e si foarte des si greu de imblinzit, e posibil ca uleiul de ricin sa-l indeseasca mai rau?

| enola11pink a răspuns:

Salut,deci îți spun prima mască care am încercat-o pe propriul păr și e eficientă, deci curăță 2 cepe medii, și undeva jumătate de cană de miere de albini(de dorit de salcîm)aplică pe păr această combinație timp de 20 de minute și acoperă capul cu o peliculă sau un săculeț de politilienă, după 20 de minute spală-ți părul cu apă călduță! Fă asta 2 ori cel puțin pe săptămînă, e destul de rapidă urmarea!
Sau mai știu eu o mască pe care o folosește mai des sora mai mare, amestecă 7-8 căpșuni cu maioneză de casă.Și încă o mască pe care o foloseam mai demult pentru a avea părul strălucitor deci rupe o frunză de aloe și 150 g de iaurt și amestecă.Las-o să acționeze pe părul tău max.20 de minute după care spală-ți părul cu un șampon! Deci astea sunt pe cele care le-am încercat și au efect într-o perioadă de timp scurtă! baftă dar nu uita atenție:nu folosi în aceeași săptămînă mai multe măști, fă o mască de 2 ori cel puțin într-o săptămînă, în a doua săptămînă încearcă alta, dar te asigur e sigură! fundița? sper că te-am ajutat!winkingwinkinghappy

| Luny a răspuns:

Incearca sa te speli o data sau de doua ori pe saptamana cu samponul CLEAR si un balsam L'OREAL ELSEVE pentru par lipsit de stralucire si uscat. La mine functioneaza! Bafta!