| ChloeCupcake a întrebat:

De la o vreme ma spal ff des pe cap deoarece mi se ingrasa repede. Si mi-a cazut foarte mult par. Aveam parul foarte des acum e foarte rar... Am folosit acel sampon uscat pentru par gras dar parca mai rau mi-l ingrasa. Imi puteti recomanda un tratament pentru a avea parul mai des? As vrea un tratament pe care voi l-ati incercat si v-a mers. Multumesc si dau funda!

8 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Mai bine du-te la farmacie şi întreabă chiar farmacista ce şampon îţi recomandă pentru tipul tău de păr.De obicei, şampoanele de la farmacie au o calitate mai bună chiar şi decât cele lăudate în toate reclamele.
Şi eu am cam aceaşi problemă, înainte ma spălam o dată sau de două ori pe săptămână iar acum mă spăl din două în două zile.Am citit multe articole în care se spune că îţi poţi spăla părul cât de des este nevoie, atâta timp cât foloseşti un şampon potrivit.La mine a funcţionat un şampon pe care l-am luat dintr-un supermarket, din gama Gerovital Plant, tratamentul Anticădere, se vinde împreună cu un serum, pe care îl aplici după ce ai folosit şamponul şi nu mai trebuie clătit după aceea părul.
Cred că se găseşte şi în farmacii.happy

| MalinaH a răspuns:

Clar ca ti se ingrasa parul daca te speli cu sampon pentru par uscat.Samponul pentru par uscat are in compozitie uleiuri care ajuta parul uscat sa se regenereze dar il ingrasa pe cel deja gras.

| ALYNAMARYA a răspuns:

Nu cred ca ai putea sa faci ceva in aceasta privinta. Am aceeasi problema. Este o problema hormonala, care se va rezolva de la sine, dar nu atat de repede pe cat vrem noi. Incearca sa folosesti sampoane cu urzica si sa te speli la 2-3 zile. Daca te speli la o zi, se va ingrasa si mai tare. Sarbatori fericite! :*

| ChloeCupcake explică (pentru ALYNAMARYA):

Multumesc mult! Sarbatori fericitie! :*

| ALYNAMARYA a răspuns (pentru ChloeCupcake):

Nu ai pentru ce! Multumesc si eu! :*

| MihaiEddy93 a răspuns:

Intra in orice plafar sau farmacie si cumpara Sampon de par Anti-Hair-Loss de la firma Gerovital Plant. Pretul variaza in functie de plafar/farmacie. In medie te costa cam 13 RON.

| Andreea9595 a răspuns:

Poti consulta mai bine un medic sau poti lua sampoane din supermarket contra picarii parului de la Loreal, Elseve si altele. Mai poti lua tratamente naturiste din farmacie sau iti poti face o masca pentru par recomandata de medic sau gasite pe internet. Mult noroc!

| DyDyuKa a răspuns:

Ai incercat sa folosesti otet? usuca pielea capului si nu se mai ingraja asa de des