| ღβ3b3LuSa a întrebat:

Am parul lung si ondulat.Are mult prea mult volum, cum ma spal la cap se umfla rau de tot si nu folosesc nimic pentru volum.Cu ce sa ii dau sa nu se mai umfle asa rau si sa stea mai drept(fara placa, o folosesc dar nu des)? Dau funda:*

3 răspunsuri:
| Meryem027 a răspuns:

Si al meu are prea mult volum, ma vad din Congo laughing... sunt si creata. Insa crede-ma, ca parul bogat, cu volum, da foarte bine ca aspect! Multe si-ar dori sa aiba un par cu volum, deci fii mandra de asta! Si ca sa fie mai drept, intinde-l din fion si perie, adica intr-un mod cat mai natural. Te pup!

| xdeex a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel. Pai uite ce fac eu cand nu vreau sa se umfle: prinde-l intr-o coada de cal, si daca ai beton prinde-l si pe el. Eu de ex sunt tunsa filat in scari, iar o parte din par sta dreapta si cealalta ondulata[firele mai lungi] happy

| xgeanina a răspuns:

Pai tunde-te filat( fara sa-ti iei din lungime, daca vrei), n-o sa mai ai asa mult volum