| ZuzaTA a întrebat:

Deci, am o problema cu parul... De fiecare data cand ma spal pe cap, parul meu nu mai sta cu volum ci sta drept si fara volum ( ma spal pe cap o data la 4-5 zile). Mentionez ca imi fac parul cu placa ( creponat), dar nu in fiecare zi ci o data la vreo 3-4 zile. Poate fi si de la lungimea parului? ( parul meu e cam pana la jumatatea spatelui ). Si folosesc samponul Garnier Fructis...

Ce pot face sa imi stea parul cu volum?

Dau FUNDOIIII kiss PLs Helpbatting eyelashes

9 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Poti folosi unul din produsele urmatoare: http://www.atshopping.ro/......search.php

| Nicole a răspuns:

Buna.
Usuca parul cu feonul, stand cu capul in jos.
Asa capati un par cu volum!
O seara plina de bucurii si numai bine.

| LifeEndsWithADream a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa te tunzi filat. Lungimea parului poate sa ramana, numai ca firele mai scurte ii vor confera parului mai mult volum.
2. Cand te speli pe par, foloseste un balsam pentru volum.
3. Cand te usuci cu foenul, tine capul in jos, cu parul atarnand in jos, si daca te usuci asa, vei avea mai mult volum.
3. Dupa ce ai terminat, poti sa te dai putin cu spray fixativ direct la radacinile firelor. Ar trebui sa folosesti ceva mai de calitate, care nu dauneaza parului, care nu ramane lipicios sau tare dupa aplicare si care sa reziste. Eu am folosit un fixativ de la Syoss (Max hold sau Stong hold.sau asa ceva laughing), si sunt foarte multumita. Nici nu se simte ca este aplicata, dar are efect. big grin

| LifeEndsWithADream a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa te tunzi filat. Lungimea parului poate sa ramana, numai ca firele mai scurte ii vor confera parului mai mult volum.
2. Cand te speli pe par, foloseste un balsam pentru volum.
3. Cand te usuci cu foenul, tine capul in jos, cu parul atarnand in jos, si daca te usuci asa, vei avea mai mult volum.
3. Dupa ce ai terminat, poti sa te dai putin cu spray fixativ direct la radacinile firelor. Ar trebui sa folosesti ceva mai de calitate, care nu dauneaza parului, care nu ramane lipicios care tare dupa aplicare si care sa raziste. Eu am folosit un fixativ de la Syoss (Max hold), si sunt foarte multumit. Nici nu se simte ca este aplicata, dar are efect. big grin

| BeLyNdA a răspuns:

Pai daca ai parul carlontiat este foarte simplu daca te dai cu un balsam daca te speli de mai multe ori pe saptamana. reusesti doar sa ai parul mai curat, dar sa nu te speli pe par cu apa fierbinte sau rece ci cu apa mai calduta.Iar daca ai parul drept reusesti cu placa.

| мαddยtรรα a răspuns:

In primul rand... mentionez ca ar trebui sa te speli la 2-3 zile... cum o fac eubatting eyelashes
poate ca e vina samponul...
de exemplu. ca sa am mult volum... folosesc doar samponul caruia`i convine parul meu
Head&Shoulders big grin.
mie mi se pare un shampon superblove struck
e preferatul meu` :d blushing
in + incearca tot felul de shampoane si vezi cum ii convin parului tauu...
funda?
p.s : daca nu functioneaza prima aplicare... mai aplica o data samponul happy

| XxblackangelxX a răspuns:

Pai da cu spuma speciala pentru volum...eu asa fac si mergebatting eyelashes>big grin

| vedetayoo a răspuns:

Am AuZit Yo O solutiehee heenu stiu cat de buna e dar ti'o dezvalui... spalate cu albus de ou!

| Butterfly12 a răspuns:

Aoleo si eu am aceeasi problema! Dar totusi abia cu 5 zile dupa spalare arata groaznic.Foloseste Head And Shoulders si apoi
foloseste o masca de par Elseve (daca nu stii ce e masca, e o crema de par care o folosesti dupa ce te-ai spalat cu sampon lasa parul ud apoi o folosesti.stai cu ea 2 min si dupa TADAAA) Sper ca te va ajuta la mine functioneazahappy