| Pe Bebelina O cheama DaNa baai a întrebat:

Am parul pana la umeri, ondulat, brunetbig grin, tuns in scari si cu firul nu foarte groscrying Probleme e ca il faceam cu placa, acum nu vreau sa il mai fac, ma tem sa nu il ard, dar sta cam infoiat, e lucios asa, dar e cam valvoilaughing. Cum as putea sa il prind? In cozi, coada nu prea merge, in scari fiind e putinlaughingFolosesc balsam, si masti dar degeabacryingFunda pentru cele mai sweet idei. Am 14 ani:X

2 răspunsuri:
| enchanted a răspuns:

Poti sa il prinzi cu o clama verticala sau cleste mai lung, incearca o masca cu ulei de masline :tamponezi bine parul cu ulei de masline si iti pui un prosop inmuiat ia apa calda si stors si stai juma de ora apoi te clatesti bine cu apa calda sa vezi ce fain iti va sta parul si ce luciu va avea

| MaraMadalina1888 a răspuns:

Eu folosesc placa zilnic, si mie imi e frica sa nu l ard. Sora mea o foloseste de 1 an in fiecare zi fara nici o masca si nu l a ars. Dacă vrei sa o folosesti zilnic nu o face mai mult de 180° si poti sa folosesti protectie termica, este in jur de 15 -20 lei.Si eu am parul ondulat si cand ies afara imeidat mi se ridică în cap si se înfoaie? Eu am sa continui sa l fac deoarece părul meu oricum nu sta bine. Pupici