| ralupuf a întrebat:

Am parul saten inchis-brunet natural si vreau sa il vopsesc.Ma gandeam la ombre sau sa-l fac cu blond pe dedesupt.In vara am avut varfurile blonde dar m-am tuns.Mi-ar place mai mult sa fie blond pe dedesubt dar se va vedea cand creste parul.Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Cand va creste parul, o sa te vopsesti doar la radacina ( eu ma vopsesc o data la luna la radacina, am parul natural saten spre blond si sunt vopsita blon deschis, deci se vede destul de tare cand creste parul).
Poti sa te iti opresti cand te vopsesti un sfert de vopsea si tot atat oxidant, pentru a avea cand iti creste parul. Sau poti sa iti cumperi atunci aceeasi vopsea si sa folosesti cat crezi ca ai tu nevoie.

| ralupuf explică (pentru LaLaura):

Crezi ca se va vedea bine blond pe dedesubt?

| LaLaura a răspuns (pentru ralupuf):

Sincer nu stiu, dar mie una imi place sa am aceeasi nuanta in par, de aceea m-am si vopsit prima data ( din cauza soarelui aveam vreo 3 noante de blond in cap).
Acum tu stii mai bine ce iti place si ce schimbare iti doresti. E ok si cu blond dedesubt, dar eu una nu m-as vopsi asa. Dar cum se spune, gusturile nu se discuta big grin

| ralupuf explică (pentru LaLaura):

Da happy Cand te-ai vopsit ce-ai folosit?

| LaLaura a răspuns (pentru ralupuf):

Garnier, iar ca nuanta blond deschis luminos.

| ralupuf explică (pentru LaLaura):

Si a prins bine?

| LaLaura a răspuns (pentru ralupuf):

Pe parul meu da.

| ralupuf explică (pentru LaLaura):

Ok mersi mult :*

| LaLaura a răspuns (pentru ralupuf):

Nu ai pentru ce :*