| BebeTheoo23 a întrebat:

.am parul undulat si as vrea sa mi-l fac cu placa.dar mama nu ma lasa... spune ca mi-l ard...cum pot sa o conving sa-mi cumpere o placa de par?

Răspuns Câştigător
| tinka1 a răspuns:

Eu tot foarte mult doream placa, dar mama nu imi lua deoarece aveam si asa parul vopsit si inca un pic ars si daca imi mai lua era cu totul dezastru. Dar mi-a cumparat o banculita cu lapte de cocos ( de 400 ml ) il aplic pe par si il il cel putin 5 ore apoi caltesc. Poti sa-l lesi si peste noapte. Apoi il speli si fara al usca este ft drept. Din acea banculita imi fac masca de 2 - 3 ori, si nu e scumpa ( este intre 15 si 20 lei ). Succese :*

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

O poţi convinge să-ţi ia una de la Rowenta, căreia îi poţi regla temperatura, pentru a nu-ţi deteriora părul.
Baftă!

| maria999 a răspuns:

Buna! Ai putea sa o rogi sa iti cumpere o placa de par si sa ii spui ca nu o sa o folosesti prea des.Am auzit ca exista pe piata un fel de gel pentru par pe care ti-l poti aplica inainte sa iti intinzi parul si in acest fel nu ti-l arde.

| BebeTheoo23 explică:

Multumesc mult