| mihai9996 a întrebat:

Buna ..am reusit sa stopez caderea parului dupa zeci de incercari am gasit ceva ce functioneaza(sampon Alpecin C1 )..de 4 luni de cand il folosesc pot sa imi trec mana prin par de cate ori vreau si nimic.dar mai este o problema de stopat sa stopat.dar cum il regeneram pe cel ce a cazut happy?

1 răspuns:
| Infraverde a răspuns:

Foliculii de par apar si mor constant. Pentru a regenera folicului unui fir de par cazut este suficienta o alimentatie sanatoasa si ingrijirea scalpului. Daca doresti un par mai des poti folosi ulei de ricin.