| LittttleMonster a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor.Nu imi dispar cosurile...am incercat cu vitamina A,zynerit, argila..nu imi trec.iar acum am ramas cu pete pe fata.Folosesc malai dar decat alunga punctele negre.Voi ce imi recomandati? Ceva naturiste.Pup si funda pentru cele mai >bune!big grin

Răspuns Câştigător
| missClumsy a răspuns:

Porumbul nu e indicat pentru cosuri pentru ca e abraziv.Alimentatia este extrem de importanta, stresul, stilul de viata si nu in ultimul rand varsta. Cel mai bine e sa mergi la medicul dermatolog, decat sa incerci pe propria piele diferite metode care au urmari nedorite.

5 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Eu folosesc de multa vreme crema cu extract de melc de la Herbagen(o gasesti la plafar sau la Kaufland, costa aproximativ 40 lei, 100 ml), e foarte buna, alta crema eu nu mai folosesc, e buna si pentru hidratare, si ca baza de machiaj

| カルメン a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa te duci la un medic dermatolog.o colega de-a mea avea foarte multe cosuri pe fata, dupa cateva sesiuni de peeling a scapat de ele iar acum are fata foarte curatahappy

| CleverAdvisor a răspuns:

In seara asta iti pui pansament cu pasta de dinti pe toata fata.Si dormi pe spate.Maine dimineata nu se va intampla nimic.Pentru ca trebuie sa repeti acest lucru de 25 de ori. #1 Bye.

| mariameri a răspuns:

Bine spune missClumsy! Pentru mine, de exemplu, niciun produs scump făcător de minuni pentru alte feţe nu a mers. Mie cel mai bine îmi face banala cremă hidratantă/demachiant Doina, care costă de la 5 lei pană la 9 lei, depinde de farmacie. Mai bine mergi la un dermatolog decât să faci experienţe pe propria piele.
Ţin să adaug că banala cremă nu a fost extrem de eficienta ci mai degrabă am trecut de perioada pubertății. Adică, dacă folosești un anumit produs în momentul în care tenul tău da semne de vindecare, nu înseamnă neapărat ca produsul a învins în lupta cu coșurile ci ca poate în sfârșit, după atâta vreme, problema a scapăt de tine, ca să spun aşalaughing.

| Ramona12 a răspuns:

Depinde de varsta pe care o ai...si eu am avut problema asta..am 16 ani, de obicei la menstruatie imi apar si de la machiaj, dar daca faci o demachiere corecta dimineata si seara vor disparea!