| Myruna99 a întrebat:

TPU! Maine am o petrecere cu foarte multi invitati si am nevoie de ceva! Cum scap de punctele negre de pe nas? Am incercat masti cu malai argila, etc. Ajutati-ma! Cum scap astazi rapid de ele? Sunt foarte multe! fundita

Răspuns Câştigător
| Cat a răspuns:

Buna, Miruna! Din pacate, daca te apuci tu acum sa-ti scoti singura punctele negre acasa risti sa te alegi cu urme si infectii noi, pentru ca nu le poti scoate asa cum ar face-o o cosmeticiana.
Iti sugerez sa ai grija la machiajul pe care ti-l alegi pentru maine, sa folosesti un fon de ten cu acoperire mai mare si sa-ti amani planurile de scoatere a punctelor pana poimaine.
Apoi poti sa pui o oala de apa la fiert, dupa ce clocoteste sa pui cateva picaturi de ulei de arbore de ceai in ea, sa o dai de pe foc si sa stai deasupra ei, cu capul acoperit de un prosop timp de aproape 10 minute. Distanta fata de aburi ti-o alegi tu, astfel incat sa-ti fie cat mai confortabil.
Apoi, cu degetele acoperite de un pansament steril, poti sa incerci tu sa-ti scoti punctele negre. La final, foloseste baneocin pudra peste ele, ca sa te asiguri ca nu te infectezi.
Desigur, mai indicat ar fi sa faci o vizita la cosmetica, unde o specialista iti poate oferi mai multe sfaturi.

| Myruna99 explică (pentru Cat):

Am incercat, dar nu a mers!

| Cat a răspuns (pentru Myruna99):

Atunci poate ca cel mai indicat ar fi sa te lasi pe mana unei cosmeticiene care te poate ajuta sa scapi de punctele negre mult mai rapid si fara semne.

4 răspunsuri:
| NotToday a răspuns:

Cosmetica.

| kiddscream a răspuns:

Eu ti-as recomanda o crema de la clearskin pentru cosuri si puncte negre.dar daca maine e petrecerea, nu isi va face efectul asa de repede... poati sa te dai cu putin fond de ten sau pudra ca sa nu se vada.