| girllll a întrebat:

DAU FUNDITAbuna! am 15 ani si am o mare problema.am multe cosuri si puncte negre pe spate si pe maini sus.pe spate mi-au ramas si pete de la cosuri. ce-mi recomandati ca sa-mi treaca si cosurile si punctele negre si petele.plss ceva natural sau de la farmacie si ceva care ati incercat si voi.

Răspuns Câştigător
| Adya20 a răspuns:

Nu esi singura cu astfel de probleme de aceea imi voi permite sa-ti dau cateva sfaturi! La mine se intampla sa am doar pe spate, Vara ma bronzez nu doar pentru un aspect placut dar si pentru cosuri, in prima faza soarele le umfla apoi le usuca, ar fy bine sa folosesti produse de la cosmetic plant pentru asta, le gasesti la plafar! Daca vezi ca asta nu te ajuta este bine sa mergi la un dermatolog, depinde de pielea fiecaruia si la cum reactioneaza asupra unor produse.

7 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Nu incerca sa le camuflezi cu un fond de ten miraculos! De cele mai multe ori, efectul nu va fi cel pe care-l astepti! Ca sa poti extrage punctele negre fara sa traumatizezi pielea, e bine sa începi cu o baie de aburi care dilata porii. Fierbe apa într-un vas larg si adauga cateva pliculete de ceai de musetel, cunoscut pentru proprietatile antiseptice si calmante. Asaza-te cu fata deasupra vasului si pune-ti un prosop pe cap, asa încat sa poti profita la maximum de efectul aburilor. Dupa 10-12 minute, poti spune ca porii sunt suficient de dilatati ca sa poti începe curatarea.

| คиค a răspuns:

Eumiti recomand medicul dermatolog, deoarece degeaba iti recomand eu ceva sau altcineva de pe forum, daca corespunde a ceea ce tu ai iti face mai mult rau.
Eu am fost si mi-a dat o crema adaptata tipului meu fde piele preparata de doamnele farmaciste, nu a fost nici scumpa si a avut si efect.

| Marii a răspuns:

Du-te la un dermatolog, asta e perioada cand iti vor aparea tot mai multe. Fiecare iti poate recomanda cate ceva, dar un tratament primit de la doctor te va ajuta cel mai mult. happy

| Yang a răspuns:

Fa un scrub ajuta la eliminarea celulelor moarte, puncte negre etc Ori il prepari in casa ori in orice magazin sau farmacie gasesti asfel de produse.Pentru cel preparat in casa iti recomand sa faci asa: amesteci putina cafea macinata(nu zat cafea cafea) cu ulei de masline apoi il aplici pe tot corpul masand usor cafeaua tonifica, revigoreaza uleiul de masline este foarte bun pentru piele si hidrateaza masand usor nu numai reactivezi circulatia sangelui dar elimini inestetismele celulitei si celulele moarte. Te clatesti cu apa calduta nu fierbinte iar la urma cu un jet de apa rece( cat poti suporta) tonifica

| Narfundo a răspuns:

Nu mai umbla la ele deloc si du-te la plaja. Apa marii te va rezolva.Chiar si bronzul.

| Missin`you` a răspuns:

Pai foloseste zinnerit`winking e foarte bun. l`am folosit si eu si numai am cosuri nici pete `winking bafta` happy te-am pupat`winking

| roxyy a răspuns:

Ii ceva normal ca sa ai cosuri la varsta asta happyeu folosesc zineryt si ii foarte bun acum depinde daca o sa iti faca si tie bine; multa bafta si nu-ti mai face atatea griji ca o sa iti treaca :*