| BlaBlaBla_6541 a întrebat:

Am si eu nevoie de cateva ssfaturi sa slabesc cat mai repede posibil, adica eu nu sunt asa grasa, nu ma ingras niciodata insa ma ingras la burta, am nevoie de cateva sfaturi, ex fizice sau la ce ora trebuie sa mananc si cand nu trebuie sa mananc! mersi:*

Răspuns Câştigător
| CodrutM a răspuns:

Mai important e ce si ce sa nu mananci decat cand.
Carne slaba (pui, peste, vita), oua, lactate, legume, fructe - Ingrasa mai putin.
Cartofi, orez, paste fainoase, paine - Ingrasa!

Nu mai manca de la fast food, nici dulciuri, scoate sucurile carbogazoase, nu-s sanatoase, au coloranti, indulcitori, zahar, ingrasa si nu-s sanatoase.
Fara prajeli in ulei (doar copt, fiert sau fript) mai ales cartofi prajiti.
Mese dese si saracacioase (adica in loc sa bagi ca sparul 2 mese pe zi, mai bine 6 mese si la fiecare masa mananci moderat, nu sa te ridici gafaind de la masa).

Si alearga. Si bicicleta e buna dar alergatul e sfant.

Mai documenteaza-te. Afla ce sunt carbohidratii, proteinele, grasimile. Nu doar caloriile-s importante.

Succes.

13 răspunsuri:
| CrIsSLoveCristi a răspuns:

Peste 6 nu mai trebuie sa manancii

incet incet te obisnuiesti

AB-DO-ME-NE! cate poti, in fiecare zi+dieta: fara dulciuri, painica!

| Avon_8981 a răspuns:

Si eu ma confrunt cu aceeasi problema.
Sunt slaba insa atunci cand ma ingras putin, pun direct pe burta:))
Am inceput ceva exercitii fizice:
http://www.i-medic.ro/......-inferiori
Sunt foarte bune exercitiile.
Si iti recomand sa nu mai mananci dupa ora 6:30 seara!
O sa te ajute foarte mult!
Funda?

| CodrutM a răspuns:

Vad ca toata lumea recomanda abdomenele...
Iar tu Avon, ai citit ce scrie in link-ul de l-ai dat? "exercitii-de-intarire-muschilor-abdominali-inferiori".
Facand abdomene nu arzi grasimea de pe abdomen cum crede toata lumea, ci iti intaresti muschii abdominali.
Riscati sa va accidentati la nivel lombar (coloana) din cauza zecilor/sutelor de abdomene facute incorect si fara sens.

| gabrielutzu a răspuns:

Trebuie sa te pui serios pe mancat slanina si multe carnuri prajite,frigarui, gratare, si eventual daca poti sa bei cat mai multe bauturi acidulate!

| DianaScorpio a răspuns:

Mananca tot cate o masa la 3-4, maxim 5 orehappy. Ia portia sa fie mereu mai micuta. In felul acesta iti accelerezi arderile in organismhappy. Si fa zilnic minim 30 de min de miscare fizica zilnic.happy

| greutateideala a răspuns:

Buna! Ai putea sa intri pe blogul meu http://greutateideala.blogspot.com pentru cateva noutati si curiozitati in lumea greutatii ideale.

| dydav a răspuns:

3 mese principale pe zi si multe gustari intre: fructe legume acum e vara salata multa carne fiarta si la gratar nu prajeli in ulei, nu multa sare abdomene dimineata si seara
de asemenea poti face niste impacherati te dai cu crema anticelulitica iti recomand cellulight e in jur de 20 lei si e f buna dupa ce te dai vezi cum ti se inroseste pielea si te infasori in folie transparenta de aceea si dormi asa. neaparat la dus te exfoliezi [scapi de celulele de piele moarta]

| helpu a răspuns:

Trebuie sa mananci normal. Dar incearca sa alergi. Sa sari coarda. Sa faci miscare. :* Bafta!

| luigy21ro a răspuns:

Incearca sa faci niste abdomene, si incearca ca seara sa mananci cat mai lejer. Sa eviti sa mananci prajit, carne, prea multa paine sau produse fainoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut imi primul trebuie sa faci sport o alergare seara e bine venita... Dupa sa faci macar 60 abdomene pe zi.Si ca alimentatie dupa ora 20:00 sa nu mananci carne sau ciorbe mananci ceva usor un sandwich. Sper sa iti fi fost de ajutor

| ana4antonyo a răspuns:

Incearca ca la micul dejun sa bei lapte sau un ceai cu un biscuit...Pranzul sa il ai la ora fixa in aceeasi zi, si sa nu manci multa paine.Iar ultima masa sa o ai pana in ora 18:00, si sa fie ceva usor,un iaurt,un fruct, sau o salata, dar fara paine.De asemenea bea multa apa, ca e foarte buna, mai ales acum cu caldurile astea transpiri mult si se elimina grasimile.Si daca poti mergi cat mai mult pe jos, sau fa macar 20 de minute cateva exercitii! Sper sa-ti fie de folos sfatul meu! Sa ai spor. fundita? big grin

| Andre3a_6879 a răspuns:

Nu mai manca dupa ora 6...Si fa niste abdomenewinking

| StanziXoXo a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa renunti la dulciuri(asta daca consumi o cantitate mare) si la orice inseamna junk food.Incearca sa faci exercitii(alearga,mergi cu bicicleta, fa aerobic, yoga).Nu sari peste micul dejun ca este cea mai importanta masa si de acolo iti iei energie pentru toata ziua si numai manca dupa ora 7. Dimineata poti sa mananci cereale cu lapte, la pranz gratar de pui cu legume si seara o salata.