| Ririru a întrebat:

Am si eu nevoie de voi happy.
Deci, o sa pun mai multe intrebari:

1.Am parul gras.Ma spal cu sampon pentru par gras, dar tot gras este! straight face. Vro masca naturala? Care sa dea rezultate?happy
2. Imi cade si parul. Daca ar cade un fir, doua, ar fi ok. Dar cand dau cu mana prin el cad mai multe, sau cand il spal.
3. Am cosuri si puncte negre happy. Mai multe puncte negre.Cum as putea scapa de ele?

[Daca e necesar, in primavara am folosit masca cu ulei de ricin. Iar pentru fata am folosit zynerit. Dar cum acum am mai multe puncte negre[care nu prea ies mereu la aburi]... ]

Dau funda. Multumesc frumos!:*

Răspuns Câştigător
| ELena_1470 a răspuns:

big hug draga meaalove struck depinde si ce sampon folosesti tu.:*. Toate chimicalele asteea fac rau parului. Incearca si spala`te cu ceva gen` dalin, jonsons baby`... aceste sampoane nu ataca parul. Si eu il aveam la fel draga mea.:-s si am luat dalin prima data siii te asigur ca dupa a 2a spalare nu o sa il mai ai asa de gras si nici nu o sa-ti cada asa de mult.:* Este foarte bun si nici nu costa mult. Iar pentru cosuri draga meaaa uite o reteta: iei un ou desparti albusul de galbenus te dai mai intai cu albus pe fata, lasi sa se usuce pe fata te speli cu apa calduta. stai un pic dupa aceea dai si cu galbenus, si tot asa astepti si dupa aia te clatesti. mai mult de 5 minute nu iti ia:*. Este bun pentru excesul de sebum, puncte negre si iti relaxeaza tenul si `alunga` ridurile.:******** Bafta draga mea. Sper ca te-am ajutat.:* Puup.:* Fundabatting eyelashes?

6 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!
1. Eu zic să te speli cu Johnson baby, apoi să te dai cu masca asta (e de la avon) http://www.google.ro/......tp?/imgres r:9, s:73&biw=1659&bih=774 apoi să te clătești pe pră cu apă mai rece, iar vara poți cu apă rece rău.
2. Cumpără-ți un șampon contra căderii părului.
3.Folosește o cremă anti-coșuri:
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:0
http://www.solarisfarm.ro/dermato-cosmetice/antiacnee/
Baftă!

| Andreea_5313 a răspuns:

Parul iti cade din cauza ca te speli prea des.Chestiile astea pentru par gras, cosuri, rar functioneaza deoarece nu se potrivesc oricui.
Cel mai bine e sa mergi la medicul de familie care iti da o trimitere la dermatolog.Nu costa nimic.Succes!

| ioanaioana a răspuns:

1.ar trebui sa te speli de doua ori pe saptamana(ar fi bine miercuri si duminica)2.Nu stiu sa-ti raspund la intrebare3.Incearca gama clearskin de la avon. O gasesti tu in catalog

| ella_6981 a răspuns:

1:foloseste pudra de talc
2:eu dupa ce m-am vopsit nu mi-a mai cazut parul. poti incerca sa ii tai varfurile.cu siguranta nu iti va mai cadea asa rau
3:masca cu arcila pentru punctele negre si pentru cosuri sapun cu sulf.sapunul de la plafar si masca de la avon

| raluca0306 a răspuns:

Pentru par gras e nevoie de o masca de otet saptamanal, il aplici dupa aplicarea samponului, te dai vreo 3 luni. Iar pentru cosuri, zynerit nu e bun, foloseste:pui intr-o sticla de jum. de litru otet si razi hirean pana unde vrei tu maxim jumate dupa care lasi vreo 7, 8 zile dupa care il aplici pe fata de vreo 2 ori pe zi.nu trebuie neaparat sa se dizolve hireanul, depinde cat ai pus. Te asigur ca e foarte bun. Din prima folosire se vad rezultatele, dar o sa te usture un pic, pana le arde. e cel mai bun. e mai bun decat ori ce medicament care costa bani.

| deea2000_6784 a răspuns:

Buna baga paphushikmik si iti voi spune mai multe lucruri