| Secret_7165 a întrebat:

Am si eu o intrebare. am 16 ani si nu m-am mai vopsit pana acum, dar as vrea sa incerc, cu henna. parul meu e saten destul de inchis si vreau sa ma fac castaniu deschis... dar nu prea stiu ce sa fac. imi puteti spune ce "experiente" ati avut voi? de exemplu daca v-ati facut cu henna si v-a iesit culoarea dorita sau nu, cat a trebuit sa stai, etc... pls astept raspuns repede

1 răspuns:
| RoXxy a răspuns:

Henna nu are cum sa iti deschida parul, doar sa ti-l inchida(doar daca e vopsea cu henna+chimicale, acelea pot sa iti dechida culoarea). Sfatul meu este sa te dai cu apa oxigenata dar sa ai mare grija la concentratia ei sa nu fie prea mare sa ti-l distruga si poti sa te clatesti dupa fiecare spalare a parului cu ceai de musetel.Vei obtine un castaniu deschis minunat si.natural fara sa iti degradezi parulwinkingCrede-ma stiu tot ce se poate despre par din propriile experiente.So.succes!:*