| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare, am cumparat un spray de par, se foloseste inainte de placa si cica protejeaza parul, eu nu am mai folosit asa ceva pana acum si as dori sa stiu cum se foloseste, pe par uscat sau umed? Multumesc, dau si

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Off Topic: Sincer,acum l-am cumparat si eu, pana acum foloseam ulei pentru protectie termica (de la kallos)si tot ulei o sa imi cumpar pentru ca am vazut ca sprayurile contin alcool, iar lucrul acesta nu e bun deloc pentru par pentru ca il poate usca, insa mi-a trebuit urgent si nu am avut timp sa caut acel ulei, asa ca am luat ce am avut la indemana.

On topic- Eu o sa il folosesc pe parul aproape uscat, pentru ca nu trebuie asteptat decat 2-3 min.pentru a isi face efectul.

6 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Citeste pe spate cum se utilizeaza. Eu am de la Gerovital si la mod de utilizare zice ca se da pe parul umed si se lasa cateva minute pentru fixarea panthenolului si keratinei, deci trebuie sa scrie si la tine pe spatele produsului.
Bafta!

| PяInCєSs a răspuns (pentru Esperança):

Pai acolo am o mica problema, am intrat in alt magazin cu sprayul si mi-au lipit o eticheta fix unde scria, cand am dezlipit eticheta s-a sters si ce scria acolo. Dar tu cum il folosesti? pe parul umed?

| PяInCєSs a răspuns (pentru Esperança):

Tot de la kallos am si eu, pai si uleiul ce pret are? nu ramane parul apoi uleios? Eu la cap incerc sa ma spal doar o data pe saptamana si nu as vrea ca uleiul sa ma faca sa ma spal din 2 in 2 zile avand in vedere ca vreau parul mereu drept, e foarte lung si nu il pot lasa sa stea cum are el cheflaughing In plus din cate stiam eu si am observat ca asa este, parul creste mai repede daca il speli mai rar happy de aia si incerc sa ma spal doar o data pe saptamana. Asta a fost o mica paranteza.

| Esperança a răspuns (pentru PяInCєSs):

Ultima data am dat pe el 17 ron.
Parul nu ramane uleios pentru ca dai doar pe lungimea parului,asa credeam si eu la inceput,dar nu,din contra il face foarte moale, matasos si stralucitor. E o placere dupa ce ti-ai intins parul cu placa, sa ti-l piepteni, pentru ca pieptenul aluneca prin el si nici nu se incalceste prea repede.
Eu sunt foarte multumita de el, am doar laude la adresa acestul ulei cu cristale.
Iar cat despre spalatul pe cap, nici nu e recomandat sa te speli maxim de 2 ori pe saptamana pe par, pentru ca spalatul des il ingrasa mai repede si isi pierde si din volum, deci faci foarte bine.

| Esperança a răspuns (pentru PяInCєSs):

Off Topic: Sincer,acum l-am cumparat si eu, pana acum foloseam ulei pentru protectie termica (de la kallos)si tot ulei o sa imi cumpar pentru ca am vazut ca sprayurile contin alcool, iar lucrul acesta nu e bun deloc pentru par pentru ca il poate usca, insa mi-a trebuit urgent si nu am avut timp sa caut acel ulei, asa ca am luat ce am avut la indemana.

On topic- Eu o sa il folosesc pe parul aproape uscat, pentru ca nu trebuie asteptat decat 2-3 min.pentru a isi face efectul.

| Kitty1212 a răspuns:

Da si eu tot de la Gerovital am si de asemenea il las putin sa intre in par, insa te sfatuiesc sa nu iti iei de la Sayos...nu e bun de nimic si mai dai si banii degeaba...:*

| Ilovekendallandkylie a răspuns:

Spray-ul de par il aplici pe el umed si apoi te usuci cu uscatorul de par si apoi folosesti placa