| aleee_6744 a întrebat:

Bunahappy. am si eu o intrebare.am nevoie de raspuns URGENT. am 16 ani, 1, 60 inaltime si 56 de kg.As vrea sa slabesc in maximum 2 saptamani dar fara cure de slabire. Ofer funditaaa`.

Răspuns Câştigător
| BlueEyes a răspuns:

Buna! Pai daca vrei sa slabesti fa sport mult, mananca sanatos, renunta la prajeli, la grasimi, la paine, la dulciri, la sucuri si la fast-foodwinking. Bea multa apa, nu mai manca nimic dupa 6 seara.Cam asta ar fi, dar nu te infometa, poti sa te imbolnavesti.La micul dejun mananca cel mai mult, la pranz mananca ceva salate, carne fripta(de pui), la cina ceva usor, o supa de legume sau ce iti place tie, dar sa fie putin si sa aiba putine calorii.Si intre mese ceva gustari(fructe, iaurturi dietetice cu fructe, sunt bune etc.). Fara efort nu ai cum sa slabesti.Si cam cat ai vrea tu sa slabesti in 2 saptamani? Vei slabi cam 2-3 kg.(la inceput slabesti mai repede). Succes la slabit.Ai grija de tine.Si...fa sport, ok?

11 răspunsuri:
| Corinne a răspuns:

Mananci mai rar sau renunti la dulciuri, paine, prajeli si dupa ora 18:00 nu mai servesti nimic si fa miscare o ora sau 2 ore pe zi.

pa pa

| Mar a răspuns:

Regim! asta e cuvantul :). incearca sa nu mai mananci cartofi, pste fainoase, dulciuri, carne de porc si PRAJELILE.incearca sa renunti la macar 2-3 din ele.totusi nu mi se pari a fi grasa la 16 ani si 1.60.totusi prin acest regim(daca il respecti pe tot)vreo 5-8 kg pe luna nu mai stiu.Sau uite ceva mai eficient:4 kg in 4 zile :http://www.infoslabire.ro/......zile.html. Pupici :-*

| cristina a răspuns:

Eu am slabit foarte mult cu siluet R plus
de la farmacie e o pudrawinking
se bea cu ceai apa lapte suc
e super buna ti-o recomand cu incredere
se vad efectele de la prima incercarewinking
si nu e nici scumpa in jur de 15 lei... dar iti ajunge e un borcan mare...winking incearca nu o sa regreti

| missouri a răspuns:

Fara cure de slabire? Cam dificil. Fa mult sport si mananca mai putin decat inainte.Si mancare sanatoasa.Preferabil,mananca multe legume si fructe si incearca sa reduci din grasimile continute de carne. Dar mananca deoarece are proteine si te ajuta.Si.mai redu si din paine.
Hai ca tot la cure de slabire am ajuns. Dar oricum, e imposibil sa slabesti fara cure de slabire.
Mi se pare cel mai usor mod posibil, fara cure drastice de slabire.

Bafta! :*

~ MisSouri.

| aиdяaaa●• a răspuns:

Nu ai nevoie de cuar de slabire.
Regulile de alimentatie atunci cand vrei sa slabesti:bea 2 l de apa plata/ceai zilnic, mananca multe fructe si legume proaspete, inceraca sa nu mai mananci dupa 6, 7 seara.Ar fi indicat sa renunti la dulciuri(sau poti manca in cantitati foarte, foarte mici) si grasimi.
Alearga in jur de 30 min, o ora prin parc si fa exerciti de aerobic, fitness. Sportul e foarte important daca vrei sa slabesti, asa ca practica-l cat mai multwinking
Dupa ce reusesti sa dai kg jos, nu renunta la sport si incearca sa ai o alimentatie cat mai sanatoasa si echilibrata.BAFTA!>:d

| ioana_9187 a răspuns:

Bună. Straduieste-te sa faci sport aproape zilnic. O data ce te vei obisnui cu un program regulat, iti va fi mai usor sa continui in ritm sustinut, mai ales cand vei vedea ca eforturile tale incep sa dea rezultate. Chiar si mersul vioi timp de 30-60 de minute te poate ajuta. Poti incerca dieta cu otet de mere implica faptul ca trebuie sa consumi 1-3 lingurite de otet inainte de fiecare masa.
Poti folosi si crema Herbosophy.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apucă-te de sport: sari coarda şi aleargă cât mai mult. Rezultatele se pot vedea însă după minim o lună, asta dacă alegi calea naturală.

| aleee_6744 explică:

Vreau sa stiu ce metode rapide sa folosesc pentru a slabi in maximum 2 saptamani fara dieta.

| aleee_6744 explică:

Pai as vrea sa slabesc cam 3-4 kilograme

| aleee_6744 explică:

Pai as vrea sa slabesc cam 3-4 kilograme...si cam ce fel de sport? am auzit ca urcatul scarilor face minuni.

| aleee_6744 explică:

Aaa.si am uitat sa mai precizez ca nu mananc carne.rar.