| EllenaElly a întrebat:

Am 14 ani.M-am ingrasat si trebuie sa slabesc neaparat...nu ma mai incap hainele.E urgent trebuie sa fac ceva neaparat.Imi puteti recomanda va rog niste diete, cure de slabire? Chiar am nevoie de ajutor! Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| Anonim0003 a răspuns:

Pai, toate fetele trec prin perioada asta cand au impresia ca s au ingrasatfoarte mult, iar lucrul asta( mai ales la varsta ta) le ingrijoreaza pe fete. Ideea e ca si eu am avut problema asta. Ce pot spune. Ideal ar fi sa nu mananci dupa ora 6-7, sa faci miscare, sa dansezi prin casa daca iti face placere si eventual sa mananci cat mai light. Eu spre exemplu nu mananc paine deloc. Exista niste uscatele in careefour si nu numai, care sunt destul de satioase, deci sunt numai bune pentru un mic dejun. Poti incerca sa mananci si iaurturi in care sa iti pui fructe sau cereale, si sa eviti cat mai mult dulciurile. Inlocieste tot cu fructele. Mai trebuie evitata si prajeala( ouale ochi, carnatii, omleta in mult ulei, fast food ul etc) la inceput va fi greu, dar sa stii ca o sa te obisnuiesti dupa o saptamana si un pic. Iti urez multa bafta si sper pana la urma ca te a ajutat raspunsul meu. Puphappy:*

4 răspunsuri:
| Alinaaa333 a răspuns:

1.Stai dreapta
2.Culcate mai devreme
3.MUUlte cereale si fructe(dar fara banane)
4.Mananca niste pepene la desert
5.Mananca incet
6.Fa sport

| Everlasting a răspuns:

Iti recomand sa faci sport si sa reduci din portiile de mancare. Mai putin zahar. Funda?