| mee_3494 a întrebat:

Sunt fata am 15 ani inaltime 158 si 50kg si as vrea sa slabesc la 45 de kg da as vrea sa slabesc repede! un sfat o cura de slabire ceva ce as putea manca sa ard grasimii orice!
Va multumesc accept sfaturi urgent. Dau FUNDITA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AlexandruJohnson a răspuns:

După părerea mea, eşti foarte potrivită aşa cum eşti, dacă fata nu are minim 50 KG, nu are vlagă, vorba aia, după părerea mea, eşti potrivită aşa cum eşti, te asigur, că eşti foarte apreciată aşa, şi nu-i nevoie de-o cură de slabire de urgenţă şi alte minuni happy, mulţumeşte-te cu ce ţi-a Dumnezeu, o viaţă frumoasă

PS: Ştiai că dacă o fată nu are minim 60 KG, nu poate duce o sarcină la capăt?

| 123456 a răspuns:

Iti zic o solutie nu mai manca paine sau daca mananci mananca uscata neagra ...si mananca foarte putin mancare foarte multe salate si fructe astea nau grasimi; d succes

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nevoie de o dieta drastica, ci doar de putina atentie la alimentatie; elimina pe cat posibil din aceasta produsele fast-food, mezelurile si alte preparate, dulciurile, chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa, in special, aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Pentru rezultate bune(si mai rapide), alearga zilnic 20 de minute cu viteza medie.Nu vei slabi extrem de repede, dar o vei face frumos si sanatos.

| sexya a răspuns:

Alergi in fiecare seara 10 ture de stadion si ai garantat slabire happy no pain no gain