| Andrevia_1205 a întrebat:

Buna :* Am si eu o intrebare. Cu ce pot sa imi tai blugii? Cand zic tai ma refer la taieturi orizontale cu franjuri. Ce ar fi mai potrivit caterul sau foarfeca? Sau altceva? Voi cu ce ati taiat? va pup.

Răspuns Câştigător
| Essence a răspuns:

Cu foarfeca.
taie-i fasii mici orizontale, verticale, oblice cum vrei.
apoi cu ceva ascutit (ex: un ac mai mare ) "incretesti" pe langa zona taiata. adica dai cu chestia aia ascutita in sus si in jos pana se incretesc blugii pe langa taietura.

ca sa fie mai sic poti sa iti iei un imprimeu si sa il cosi unde vrei.
xoxo

4 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Cu foarfeca pentru ca cu caterul risti sa tai ambele parti
Bine e intai sa faci o gaura cu o foarfecuta de unghii mica si dupa aia cu una mare :d

| Stefanaaa a răspuns:

Eu zic cu caterul. Da, sau cum zice Bubu cu lama.big grinDar ai grija sa nu faci taietura prea mare ca se vede nasol dupa. Exerseaza intai pe o pereche de jeansi vechi sau pe o bucata de jeans.

| Bubu a răspuns:

Sau cu lama?