| Rallu_Ra_LU_1997 a întrebat:

Buna, am si eu o întrebare legată de piercing-uri, săptămâna trecută mi-am făcut un piercing in ureche, mai exact in tragus si de ceva vreme mi-a aparut o umflatura rosie in jurul piercinglui, oare ar putea fi o infecție sau ceva?

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Umflatura rosie sigur indica inceputul unei infectii. Trebuie sa il scoti si sa lasi sa treaca bine umflatura, eventual poti da cu betadina pe ea.

| Ferrara_Georgi_ a răspuns (pentru cristi202):

Ceva mai greșit de atât, puteai doar sa i spui să își taie ureche bro?
Isus ....nu știu cine va împinge pe așa întrebări cu așa răspunsuri

| blackann a răspuns:

Da, nu l-ai dezinfectat corect.

| Eriii a răspuns:

Nu stiu lucruri despre pierceuri dar stiu ca mami facea inainte si ca atunci cand mi-a dat mie prima data s-a facut asa si cand a scos a vazut ca e infectat, plus ca mi-a zis si recent ca daca se simte presiune acolo si daca se inroseste f mult(gen la mai mult timp dupa ce ai dat gaura) ai daca doare/curgw sange atunci e infectat