| qDoDop a întrebat:

Am si eu o intrebare,
Parul meu natural e ondulat, avand in vedere ca il indrept aproape zilnicc cu placa, dupa ce fac baie, buclele nu mai sunt ...cum erau inainte, sunt foarte lasate, si practic daca trag putin de el se indreapta. Ce pot face sa imi recapat buclele, fara produse din magazin sau alte chestii care-mi pot cauza parului, tin sa mentionez ca e foarte des iar firul este foarte subtire...
Si cum il pot face sa nu mai fie infoiat fara sa folosesc placa?
Fundita:*Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| мαrrýиєlα a răspuns:

Este foarte evident, din cauza placii de par el se indreapta plus ca se si arde parul asa parul pierde din frumusete si aspect.

5 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Opreste-te din folositul placii de indreptat parul, si se va indrepta el de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai folosi placa. Asta il idreapta.

| PatrisuK a răspuns:

Buna parul s-a invatat drept data il mai vrei cret dupa baie dai cu spuma parul si il usuci simplu cu fionul parul fara perie si apoi el se va increti daca zici ca il ai cret daca asta nu merge sa ca si cu placa incretestel in fiecare zi

| crazylove25 a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa mai folosesti placa, ca sa poti sa iti refaci parul tau trebuie sa folosesti un tratamen altfel eu nu vad alta solutie eu folosesc o lotiune regeneranta cu petroleum, este de la Gerovital Plant si nu este foarte scumpa pana in 15... si cred ca daca o vei folosi in scurt timp parut tau isi va reveni. Succes

| superman47 a răspuns:

Nu stiu daca cauzeaza parului, dar poti incerca sa-ti faci un permanent sau in magazine sunt asa numitele ondulatoare de par care ar putea sa-ti mai accentueze buclele