| fataaia001 a întrebat:

Hei! Am nevoie de cateva sfaturi. Parul meu natural este ondulat, avand in vedere ca mi l am decolorat şi vopsit în trecut acum nu mai am pârul la fel ca înainte. Am încercat să-mi aduc buclele la viață folosind produse hidradante(balsam, masca de păr) am folosit şi spumă pentru bucle, nu folosesc placa de păr sau ondulator. Dar nimic nu functioneaza, buclele nu sunt definite aşa cum ar trebui si arat ca o oaie. Ce alte sfaturi îmi mai puteti da?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un par ars de la vopsea si intins este mort si nu mai invie cu nici un fel de balsam sau masti, trebuind o regenerarea completa, taind cu foarfeca tot ce este distrus/ars, lasandu-l sa creasca sanatos si natural.

| carevaescu a răspuns:

Foloseste un ulei de par, gen argan sau amla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă un fixativ de calitate sau ulei organic!

| NiiaaaaBb a răspuns:

Buna! Este normal sa nu mai ai parul ondulat cum l-ai avut o data.Iti dau un sfat:Nu te mai vopsi, nu-ti mai decolora parul si sa nu-ti bagi placa in el! Poti merge la o farmacie sa ceri un ulei pentru par.Sau mai intai cauta pe internet, iar apoi du-te?