| 12xxxx34 a întrebat:

Eu dupa baie am parul infoiat desi e ondulat si nu mi se definesc bine buclele. ce as putea sa ii fac sau ce sa folosesc ca sa nu mai fie asa?/
va rog, rasp din experienta daca se poate

mersi multbig grinbig grinbig grinbig grin

4 răspunsuri:
| eek a răspuns:

Un prim pas ar fi sa renunti la uscarea parului cu ajutorul fohn-ului.mai ales daca il usuci in graba. nu poate fi decat un rezultat cu un par care sta in toate directiile. fara nicio forma. daca nu vrei sa renunti la asta. poti incerca sa iti cumperi o perie de par rotunda. ceva de genul asta http://www.avon-shop.ro/......_brush.jpg ...si sa incerci sa iti usuci parul cu ajutorul ei.va avea si volum. dar si o forma frumoasa.in plus.inainte sa incepi sa folosesti peria poti aplica putin fixativ pe aceasta.astfel nu vor mai exista fire rebele.si parul tau va arata foarte frumos.:)
in cazul in care esti dispusa sa renunti la fohn.iti poti lasa parul sa se usuce singur... o sa arate mult mai natural dupa ce se va usca de unul singur.si poentru definirea buclelor poti aplica un gel special pentru asta.se gaseste in comert.sau il poti incerca pe cel de la avon. ti l recomand. e foarte bun:)

| yadora a răspuns:

Cu parul ondulat e intr-adevar o problema... spun asta din proprie experienta... dar totul e sa nu-l mai usuci cu feonul ci mai mult natural si dupa spalare aplica un gel pentru bucle bine definite; iar daca ai o aeroterma te poti usca mai la distanta iar parul il strangi in pumn si ai dai drumul; faci manevra asta pana cand parul incepe usor usor sa se usuce...si sa vezi par ce ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Folosește spumă de păr pentru definirea buclelor după baie și îl lași să se usuce natural.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- sampon si balsam adecvat (eu folosesc Elseve antirupere si masca de par cu placenta)
- tunsoare adecvata (eu il am in scari si se aranjeaza foarte bine- te poti duce la coafor pentru extrasfaturi)
- nu usca parul in totalitate
- poti folosi creme de par dar iti vei ingrasa/incarca parul (eu folosesc rar, doar la ocazii)