| andulovecrazy a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru fetele care se epileaza cu ceara sau cu crema depilatoare pe picioare.Care este mai buna? Cam dupa cat timp iti creste la loc? Am citit si alte intrebari referioare la epilat dar nu m-au lamurit.

Răspuns Câştigător
| 22andreea22 a răspuns:

Cu crema creste tot asa repede ca si cum te-ai da cu aparatul de ras, dupa parerea mea, produsul asta e inutil. ceara in schimb e foarte buna insa faci putina mizerie cu ea, iti trebuie rabdare cat marea dar parul creste greu, cam in vreo 2 saptamani incepe sa creasca. eu folosesc benzile cu ceara, isi fac treaba bine si curat si epilatorul pe care nu l-as de pe nimic in lume, e cea mai buna inventie ever laughing imediat termini treaba si parul creste greu, mult mai fin si deschis la culoare. recomand epilatorul.

8 răspunsuri:
| Laaaaaariiiiiiiii a răspuns:

Crema depilatoare e mult mai bună şi mai puţin dureroasă, păi îţi creşte cam după 7 zile. Dupa epilat poţi folosi o crema,, După epilare˝ de la Farmec este cea mai bună.

| xoxolove96 a răspuns:

Cu ceara e cel mai bine insa doare. eu ma duc la salon cam o data pe luna si nu mai am treaba, in shimb cu crema trebuie sa te faci o data pe saptamana.

| Konan13 a răspuns:

Crema nu e asa de buna, si stiu ce zic pentru ca sora mea dupa ce se epila cu crema trebuia sa mai dea cu lama printre cateva lucuri dar ceara te epileaza in intregime happy

| anonimlove123 a răspuns:

Cu ceara este cel mai bine eu folosesc cera de unika folosinta e parat pentru acasaa si o rezerva costa doar 5 lei aparutu e mai scump dar economisesti fata de crema

| ajfsfamqewED a răspuns:

Doamne! eu sunt baiat si cand m-am facut cu ceara... ma zgariam pe ochi de durere va admir ca rezistati! respectul meu :3

| ralucap91 a răspuns:

Ceara este cea mai buna categoric, incearca aparatul cu ceara d unica folosinta, o investitie de 200 ron, dar se merita

| dilayla0 a răspuns:

Sau mai poti folosi epilatorul doare putin dar merita