| BuBuGirL a întrebat:

Am si eu o intrebare si vreau sa mi se raspunda cu multe seriozitate. Eu am vergeturi pe solduri si pe fese si nu stiu cum sa scap de ele. Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| AlexandraFlo a răspuns:

Vergeturile apar de obicei atunci cand slabesti sau te ingrasi brusc deoarece pielea isi pierde elasticitatea. Se intampla de multe ori si la femeile care au nascut. Sportul nu ajuta deoarece vergeturile se fac in adancimea pielii.

5 răspunsuri:
| AlexandraFlo a răspuns:

Cu cea mai mare seriozitate iti spun ca remedii care sa faca vergeturile sa dispara de tot, nu exista. Pentru celulita exista masaje, creme, tratamente dar vergeturile sunt practic ca niste cicatrici ale pielii. In cel mai fericit caz poti poate sa le mai atenuezi. Daca te gandesti sa-ti cumperi produse pentru asa ceva, orienteaza-te spre o firma de cosmetice mai serioasa. Nu lua de la Avon, Oriflame sau ce gasesti prin supermarketuri ca arunci banii pe fereastra. Mult succes!

| BuBuGirL explică (pentru AlexandraFlo):

Ok! Dar nu am inteles din ce cauza apar? Poate daca fac sport vor mai disparea?

| BuBuGirL explică (pentru AlexandraFlo):

Daca imi raspunzi si la celelalte 2 intrebari pe care ti le-am mai pus (presupun ca nu le-ai vazut) iti dau funda.

| BuBuGirL explică (pentru AlexandraFlo):

Ok. Mersi!

| AlexandraFlo a răspuns (pentru BuBuGirL):

Vergeturile apar de obicei atunci cand slabesti sau te ingrasi brusc deoarece pielea isi pierde elasticitatea. Se intampla de multe ori si la femeile care au nascut. Sportul nu ajuta deoarece vergeturile se fac in adancimea pielii.

| Madalinaaaaaaaa a răspuns:

Pai incearca ceva de la avonbig grin Sau cv de la un magazin de specialitate:d intreaba akl.si sigur te va ajutakiss