| ELlYUtZa a întrebat:

Am si eu o intrebare urgenta. Vreau sa ma vopsesc, iar parul meu natural este de culoare blond inchis. As vrea sa imi schimb culoarea parului, dar fara sa bag decolorant in el. Daca folosesc vopseaua de la Palette 9-4, se va vedea schimbarea? Imi va sta ok? Tin sa mentionez ca am un ten deschis.

Răspuns Apreciat de Editori
| adelina29 a răspuns:

Nu arde mai rău decât înainte, e doar panică oarbă - ca baba.
Trecând la subiect, dacă 9-4 este mai deschis decât culoarea ta naturală, nu va prinde deloc, maxim câteva reflexii insesizabile. Dacă este mai închis, cu siguranță. Nefiind o culoare foarte diferită de ce ai acum, din ce am înțeles, precis îți va sta și bine! Ce nu-ți recomand totuși, e să te faci singură, atunci sigur va ieși neuniform. Dacă ai exclus mersul la un salon profesional, ar fi bine ca măcar să rogi pe cineva să te ajute și vezi și un tuturial.
Baftă!

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Pai practic orice lucru care iti face parul mai deschis decat e el de fapt actioneaza ca un decolorant, doar ca mai mult sau mai putin agresiv pentru ca deschidere de culoare inseamna eliminarea pigmentului natural din par. Palette 9-4 e o vopsea care nu are putere de deschidere, deloc, deci iti dai degeaba cu ea. Sunt alte blonduri la Palette care deschid cu 1, 2, 3, 4, 5 sau 6 tonuri, scrie pe cutie cate tonuri deschide fiecare. Eu zic sa nu iei cu mai mult de 3 tonuri.

| Paula2018 a răspuns:

Poti incerca, nu pierzi nimic, decat 15 lei cat e vopseaua aia. Depinde mult de nuanta parului tau, uita-te pe spatele cutiei si vezi cum ar arata pe blondul tau.