| Alasia a întrebat:

am si eu o intrebare. Vreau sa ma vopsesc bruneta si deci mi-am cumparat doua pachete de Palette 10 min. Color din nuanta black 100. Si acum vine intrebarea. Cum asi putea sa folosesc aceasta vopsea avand in vedere ca este o vopsea conceputa in special pentru a acoperii firele albe, iar eu nu sunt la varsta la care sa am fire de par albe, am 16 ani. Credeti ca este o vopsea prea puternica? Sau ca ar trebui sa o amestec cu un galbenus de ou? Si daca da, va rog sa imi spuneti cum sa procedez pentru a nu face o boacana. Cei care sau mai vopsit va rog, sa imi spuneti ce sa fac, multumesc. A da, si ofer funditabig grin

1 răspuns:
| ellalife a răspuns:

In primul rand, stii ca scapi greu de culoarea asta, nu? Pentru inceput ti-as sugersa sa-ti cumperi un nuantator, se aplica usor, se duce dupa 8-10 spalari si asa poti sa vezi si cum ai arata bruneta, daca iti sta bine. Te sfatuiesc cu toata inima sa faci asta, deoarece o prietena de-a mea si acum se chinuie sa scape de culoarea asta.happydar daca esti sigura deja, in legatura cu vopseaua, separi galbenusul de albus si apoi il pui in recipientul nemetalic alaturi de celelalte "ingrediente", dar foloseste doar un singur pachet deoarece e prea mult 2 daca nu ai parul cu 2 palme mai jos de umar. Sper sa-ti fiu de ajutor.happy