| girl199 a întrebat:

Am si eu o mica (de fapt mare problema) cu cosurile Am incercat tot felul de remedi naturiste dar nu functioneaza si m-am hotarat sa im iau o crema de la farmacie dar nu stiu de care am tenul mixt spre gras si nu stiu ce crema mi s-ar potrivi. Vreau ceva dar nu exagerat de scumpa.Ma puteti ajuta liz dau funda:*:*:*

4 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Du-te la dermatolog. Iti va da o schema de tratament si vei fi sigura ca folosesti ce trebuie. Iti spun sa mergi la dermato pentru ca poate este necesara administrarea unor antibiotice pentru un rezultat. Degeaba te dai cu sute de creme la exterior daca problema e in interior.
Uite aici niste produse facute special pentru ten gras:
http://www.webfarm.ro/cosmetice-femei/uriage/uriage-hyseac.html

Eu am avut o schema de tratament cu produsele astea si s-au dovedit a fi bune. Le gasesti si in farmacii. Dar nu sunt tocmai ieftine. Mai bine mergi la medicul de familie, iti da trimitere si gata.

| kscorpio a răspuns:

Incearca cu masti cu aspirina pisata in apa si da-ti seara de seara cu ea. Intr-o saptamana doua o sa vezi cum incep sa iti treaca. Toate produsele contra cosurilor contin aspirina. Iti pisezi cate doua aspirine fin le freci cu un strop de apa si iti dai pe fata curata seara si stai pana dimineata cu ea. Incearca si mai vorbim.

| LastNight1324235436 a răspuns:

Hey! Stiu ca o sa ti se para ciudat dar eu asa am scapat de cosuri.E un medicament, Mibazon, care nu e foarte scump si se cumpara de la farmacia veterinara.Matusa mea e asistenta si mi l-a recomandat acum ceva timp iar. Daca nu merge incearca zyneryt sau eritroacnol

| DamieNzoor a răspuns:

Buna...dar dc nu te duci pana la doctor sa iti dea exact ce iti trebuie? eu am avut un prieten care tot asa avea o problema grava cu cosurile si a fost la doctor i-a facut o analiza si de acolo i-a fost preparata o crema iar acum nu are nici o problema. esti din Bucuresti?