| ioana375 a întrebat:

Am folosit tot felul de remedii impotriva cosurilor de la creme pana la remedii naturiste. Toate n-au facut altceva decat sa-mi usuce tenul iar cosurile tot apareau. Credeti ca argila m-ar putea ajuta? Sau daca imi cumpar de la farmacie aspirine credeti ca m-ar ajuta sau alt tip de pastile...

Răspuns Câştigător
| Zuzz a răspuns:

Buna, nu incerca tot asa.pentru ca nu da rezultate. Fiecare om are epiderma diferita.si a ta poate reactioneaza la alte substante si creme. Incearca sa mergi la un dermatolog, o sa fie super bine.si o sa iti dea un tratament pentru tenul tau de piele.sau daca ai probleme cu sebumul, pentru ca ma gandesc ca ti se face pe frunte. E foarte ok si scapi de ele happy salut.

5 răspunsuri:
| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Stiu ca e ff scarbos dar ajuta 100%! Da-te dimineata pe fata cu propriul tau pipi ( de dimineata). Astepti sa se usuce un pic si dupa te speli. Stiu ca suna scarbos dar dupa maxim 2sapt iti dispare tot! Eu am avut multe cosuri cu vreo 2 ani in urma si am folosit metoda asta si de atunci nu mai am probleme.imi mai apar 2, 3 inainte de mentruatie. Mama a facut la fel cand era tanara si prietena mea cea mai buna la fel.Eu am invatat-o. E scarbos dar merita sa incerci big grin Baftawinking

Răspuns utilizator avertizat
| spotlight a răspuns:

Si eu am acnee si nimic nu functioneaza, s argila iarasi usuca iti fac mai mult rau toate aceste creme geluri sapunuri etc, dar de un timp am inceput sa folosesc ...cam de o luna un sapun neutru oricare dar NEUTRU si am inceput sa nu le mai bag in seama la cosuri ma refer nu le mai storc sau alte chesti si au inceput sa imi dispara inca putin si cred ca scap de ele, sper sa scapi de acnee paaaaaa

| eaespeşăl a răspuns:

Nu ia-ti aciclovir e o "alifie " e 10 ron si ceva nu stiu ca nu am luat dar am auzit ca " da pe spate " orice bube cosuri si altele

| eaespeşăl a răspuns:

Ia aciclovir e o "alifie" ft buna pentru cosuri sau orice fel d buba e 10 ron`i si ceva spre ca ti-am fost d ajutorwinking