| Deyutzza000 a întrebat:

Am si eu o problema... Am numai 14 ani si am un inceput de celulita pe un picior. Mentionez ca sunt slaba. Este normal? Exista ceva ce as putea face?

9 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

Da, este normal.Pe la varsta de 13-14 ani incepe sa apara celulita(asta daca nu faci sport). O data pe saptamana e destul de putin, poti sa faci tenis o data pe saptamana si sa alergi vreo 20-30 minute in fiecare zi(nu neaparat in fiecare zi, si 2 zile pe saptamana e bine) + mancare sanatoasa si multa apa(deshidratarea e o alta cauza a aparitiei celulitei)

| KiSsRoSsE a răspuns:

Nu conteaza daca esti slaba sau grasa... celulita apare oricum.Deci da este normal big grin. dar nu te ingrijora se poate remedia.
1.Incearca sa faci sport de mai multe ori pe saptamana.Chiar si daca alergi 30 de minute pe zi iti face foarte bine.
2. Exfoliaza-ti pielea odata la 2-3 zile. Daca nu vrei sa folosesti un scrub din comert, iti poti face unul chiar tu din zat de cafea si ulei de masline sau sare de mare si ulei de masline. posibilitati sunt o gramada happy
3.Hidrateaza-ti pielea foarte bine.La fel poti folosi creme si lotiuni din comert sau lucruri naturale cum ar fi uleiul de argan, de migdale, de masline sau untul de shea sau cel de cacao.
Si foarte important este sa bei multa apa si sa mananci multe fructe si legume. Sper ca te-am ajutat! big grin

| maria999 a răspuns:

Daca mananci dulciuri si alte prosti este sin normal sa ai celulita chiar daca esti slaba.Ai putea sa faci sport.Eu iti recomand zumba.Chiar da rezultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa ai mai multe mai mult de 3 mese pe zi sa fie 3 si sa nu mananci porcarii, lactate si fainoase. Painea elimino total, poti manca cartofi dar nu paine elimin-o de tot. Fara ciocolata. Fa exercitii fizice, alearga. Bea multa apa. Eu una nu am mai baut suc de vreo 3 ani. Nu stiu ce e aia. La fel si cu dulciurile. Mai imi permit o shaworma sau cate o pizza pe luna dar beau apa si nu abuzez de chestia asta. Eu tin enorm de mult la fizicul meu daca ma stric si nu mai arat bine, nu imi place mie, gata, las scoala nu prea mai invat, dar citesc,, ma relaxez, fara nervi. Si mananc incet, nu mult,... apropo ciocolata daca mananci, o mananci pentru. ca iti cere organismul si mereu sa o mananci dupa ce faci sport doar o tableta. Plimbatul iar ajuta foarte mult tanand cont ca eu sunt pe afara toata ziua si mai am si bicicleta... si caine. Am preocupatie. Gaseste-ti si fa si tu ceva, vei vedea rezultate. Daca ai impresia ca e prea haotic totul, cum e la mine. Intreaba-ma detalii ca iti voi raspunde la intrebari.

| Mădălllinna a răspuns:

Bunawinking
Nu conteaza daca esti slabuta sau grasuta, celulita poate aparea la oricine datorita alimentatiei nesanatoase. Nu prea este normal ca la varsta ta sa ai celulita. Trebuie sa consumi cat mai multe legume si frcute si miscare (genoflexiunile sunt foarte eficiente). Succes!

| GabyAdicaEu a răspuns:

Asta este lipsa de miscare! Trebuie sa faci sport altfel grasimea, chiar daca nu este multa, se depune!

| jimmy408 a răspuns:

Un pic de sport n-ar strica deloc

| Deyutzza000 explică:

Fac sport odata pe saptamana... Tenis.

| AxelAlex234 a răspuns:

Ai putea sa mergi la alergat de 2 ori pe saptamana in afara de tenis happyseara e perfect happy