| Belllla a întrebat:

Am celulita in zona picioarelor. Cum as putea sa scap de ea?
Nu suport, cand stau picior peste picior, sa mi se vada celulita. + ca am doar aproape 15 ani si 47 kg.

7 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

Mancare sanatoasa, apa multa(2 litri pe zi) si miscare: orice miscari care includ si picioarele sunt perfecte dar nu te astepta la rezultate marete din primele zile

| val31989 a răspuns:

Bună.Ce înălţime ai? Nu aş crede că arăţi grasă, dar mno. dacă vrei să slăbeşti..Trebuie să mănânci din toate, doar că, câte puţin şi să bei cât mai multă apă. Trebuie să faci cât mai multă mişcare, dacă ai bicicletă poţi merge în fiecare seară mai pe răcoare laughing vreo 2-3 km, ajută+că te vei simţi şi mai bine. Dimineaţa poţi alerga măcar 2 km dacă nu 4. Fă exerciţii pentru picioare (caută pe net, sau yt) Nu mai mânca prăjeli şi dulciuri. Mănâncă mai mult fiert şi crud, decât prăjit şi cu mult ulei.
Eu asta am făcut, iar acum blugii nu-i pot purta fără cureluşă.
Deci ai grijă de sănătatea ta! :*

| Belllla explică (pentru val31989):

1, 67 am.

| val31989 a răspuns (pentru Belllla):

Nu e cazul sa slabesti, eu cred ca arati bine..si chiar la 1, 67 trebuie sa ai 56 de kg.Dar daca vrei, cauta dieta cu orez pe google, eu pe aia am tinut'o.

| RexCuParuCret a răspuns:

Fa fitness 1 an

| Boubayern a răspuns:

Eu zic sa te obisnuiesti cu ideea ca 95% din femeile din intreaga lume au celulita indiferent de kg.Am vazut fata cu 40 kg si cu celulita pronuntata pe picioare...dar daca chiar vrei sa iei masuri... miscare miscare miscare!

| MunyLeka a răspuns:

Pai e simplu, mananca sanatos ( putin si des, fara prea multa paine, nu mai manca macar dupa 8 seara, nu mai manca in oras la MC, KFC, Fornetti si altele de genul, fara prea multi cartofi prajiti, ai grija si cu dulciurile..in general poti manca putin din toate daca nu depasesti unele limite) si desigur, fa cat mai multa miscare! aditional, iti poti achizitiona o crema anticelulitica cu care seara sa iti faci masaj in zonele cu celulita..incearca sa-ti faci absolut in fiecare seara masaj, sa iti faci un obicei din asta. Fara indoiala vei avea rezultate. pup