| Maryna78 a întrebat:

Am si eu o problema cu mustata nu e foarte vizibila dar ma deranjeaza pe mine. Am vrut sa o indepartez cu penseta dar mama mi-a spus ca daca fac asta o sa creasca mai multa si mai neagra. E adevarat? Are ceva daca ma fac cu penseta? La cat timp creste inapoi? e ma sfatuiti? P.S Nu as vrea sa inserc cu benzile sau daca imi spuneti sa nu mi-o iau cu ce sa o decolorez?

13 răspunsuri:
| EmaEmax a răspuns:

Eu folosesc ceara calda si e foarte buna.Doare putin dar sti vorba aia:"Baba sufera la frumusete!".Cu penseta e mult mai migalos si cu greu vei reusi si smulgi toate, toate firele.Apa oxigenata e si ea o varianta!winking Scapa de ea!

| irina_8165 a răspuns:

Benile depilatoare pentru mustata sunt foarte bune si nu te va durea deloc eu am folostit cam de la 15 ani si acum nu ma mai iau deloc pentru ca nu imi mai creste happy
bafta

| Thatsnotmyname a răspuns:

Eu îți recomand să vorbești cu mama ta și să mergi la un salon. Crede-mă, cu benzile de ceara ar fi cel mai bine, dar du-te la un salon, pentru că nu te va durea. Sincer, eu nu cred că vei avea probleme nici dacă încerci cu penseta.
Succes! happy

| AnnaAnnne a răspuns:

Eu am incercat cu penseta si nu mi.a crescut mai multa pentru ca am smuls.o din radacina.Eu oricum nu o am neagra e blonda, dar tot e vizibila.Eu te sfatuiesc sa incerci cu penseta doar nu ai nimic de pierduthappy.O seara frumoas!

| faramatania a răspuns:

Sigur că are ceva,dacă te faci cu penseta,firele de păr în timp se vor îngroşa,şi va fi mai dificil(ar fi, ca şi cum ţi-ai pensa sprâncenele),Nu e bună metoda. Dacă mustaţa nu este foarte vizibilă,nu are rost să recurgi la ea(la această metodă,vreau să spun).Ori,o laşi aşa(e cel mai indicat, de fapt),sau încerci o uşoară decolorare,dar şi acest procedeu,poate accelera creşterea firelor de par(nu îngrosarea lor,dar,oricum vor fi mai vizibile), şi va trebui să menţii acest procedeu, de decolorare. Sfatul meu:renunţă, la orice metodă, deocamdată.laughing

| Kasia a răspuns:

Incearca cu ceara calda.creste greu apoi si e foarte eficient.nu o decolora poate o faci blonduta apoi se vede urat.

| pisikutzza22 a răspuns:

Du-te la salon si fa-o cu ceara calda.costa foarte putin iar dupa o sa iti creasca abia peste 3 saptamana o luna mai rara si cu firul mai moale.este cel mai indicat.penseta face sa creasca mai deasa si mai neagra exact cum a spus mama ta

| FailL a răspuns:

FAIL's girlfriend here xD.

deci, decat sa stai cu chestiunea aia pe fata de frica unei chestiuni si mai mari, mai bine baga penseta in ea. Se vede mustata chiar daca tu n-o vezi foarte bine. Mai ales la soaree, se vede orice pe fata. Ai putea incerca cu benzile, dar am o prietena care s-a umplut de bubite mici si rosii de la ele.

Parerea mea este sa folosesti penseta cu incredere. N-o sa creasca mai rau, ba din contra.

| MusicIsTheAnswer a răspuns:

Poti sa ti-o decolorezi cu apa oxigenata.O gasesti in farmacie.
Nu cred ca e foarte bine sa te faci cu penseta... daca vrei sa ti-o indepartezi. poti merge la un salon..nu costa foarte mult.

| LoveYourEyes a răspuns:

Mustata?! ala e puf..lasa.l asa.si eu amhappy toata lumea arehappy

| melaniame a răspuns:

Iti recomand din proprie experienta sa ti-o iei. nu creste nici mai neagra nici mai groasa daca o epilezi cu ce trebuie. nu cu lama. adica sa o epilaezi ori cu penseta ori cu benzi epilatoare. eu prima data am cand mi-am luat o am fost la salon ca imi era frica. nu a durut mai deloc intr-o secunda nu o mai aveam apoi am inceput eu acasa sa mi-o iau cu penseta ce-i drept putin mai dureros. insa in timp nu vei mai simti deloc.nu iti fie frica!

| bogdanel466 a răspuns:

Penseta e cea mai buna de la benzile alea faci iritatie si nu e bine. Penseta smulge firul din radacina si asta il impiedica sa mai cresca pana ce radacina se mai regenereaza. Penseta e cea mai buna!

| anutza08 a răspuns:

Sunt saloane care decoploreaza firele de par acum cum iti e mai bine. Sincer eu imi iau mustata cu penseta sau benzi de ceara acasa, dar poti incerca pentru prima data un salon.:*