| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu daca este bine sa imi indepartez mustata cu ceara din comert laughing. Despre benzile Veet am auzit ca nu sunt bune si ca dupa folosirea lor apar iritatii. S-a facut cineva cu ceara din comert? In cat timp ar creste firele inapoi? Si ce crema, unguent etc as putea folosi dupa epilare?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Este bine, dar daca nu este foarte vizibil te sfatuiesc sa nu faci asta. Sunt foarte bune benzile de ceara, indiferent de firma. Tine in jur de 2 saptamani, iar firele cresc din ce in ce mai rare si subtiri dupa aceea. De obicei, pachetele de benzi vin si cu cateva servetele imbibate intr-un ulei special. Despre iritatii, aici difera de la persoana la persoana si de cat de sensibila este pielea.

1 răspuns:
| Libelle a răspuns:

De la toate tipurile poti face iritatii pe putin timp.Depinde si de piele, de cat de sensibila e.
Cam 1 saptamana...,si in pachet sunt servetele umede cu baslam facut din musetel, galbenele, cu efect de calmare.Incearca Streep.