| PurpleSpirit a întrebat:

Am si eu o problema.Este vorba despre parul meu.Recunosc,am inceput sa-mi fac un obicei folosind placa de intins parul.Mi se spune des sa renunt la ea caci imi stric parul, dar pur si simplu nu pot. Dupa ce imi fac baie este de necontrolat.Sta extrem de pufos si incalcit.Eu am breton,si dupa baie imi sta in doua parti,intr-o parte sta perfect drept,lipit de cap chiar,iar in cealalta parte sta indoit,un fel de "vartej".Nu pot sa il prin in coada,nu pot nici sa il las pe spate. Sunt chiar disperata! Parul meu nu este nici ondulat dar nici drept, dar vreau sa stea astezat si chiar nu am idee cum. Puteti sa ma ajutati si sa imi spuneti cum sa mi-l mentin drept si aranjat? Dau o mareee

4 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Usuca-l cu feohnul in timp ce il pieptani cu o perie, se indreapta. Incearca si un sampon/masca pentru par drepthappy

| Mangustă a răspuns:

Indreapta-l cu peria si feonul, dar si asta afecteaza intr-o anumita masura. Poti sa incerci sa-l ondulezi impletindu-l cand e inca ud daca vrei sa stea doar intr-un anumit fel.

| milawe4ka a răspuns:

Daca doresti sa ai par frumos nu folosi nici fienul de uscat parul dar nici placa de indreptat fiindca acestea ard parul mai bine usuca-l natural si peaptana-l consecutiv si foloseste masca pentru par drept

| AndraCraiova a răspuns:

Ca sa folosesti peria si feohnul mai intai da`i o pauza de vre`o saptamana de la placa si de la orice fel de caldura si apoi incepe procesul, dar sa nu ti uscatorul prea aproape de par pentru ca ti se va arde mai rau decat cu placa si pentru o protectie mai mare foloseste de la kallos sau de la nivea un spray de par`...